Home WiadomościZ kraju Don Bosco Youth Net w Oświęcimiu

Don Bosco Youth Net w Oświęcimiu

Redakcja
W dniach od 22 do 29 lipca w Oświęcimiu odbyło się spotkanie młodzieży zrzeszonej w organizacji Don Bosco Youth Net (DBYN). Uczestnicy, w liczbie 34, pochodzili z 10 krajów Unii Europejskiej: Austrii, Czech, Belgii, Hiszpanii, Malty, Niemiec, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski.
Spotkanie miało charakter szkolenia dla liderów DBYN. Dlatego prowadziło je czworo profesjonalnych trenerów z różnych krajów. Posługując się szeroką gamą interaktywnych ćwiczeń i zadań starali się oni uwrażliwić młodych ludzi na pewne wartości oraz wpoić określone postawy, które są szczególnie ważne dla liderów. Uczestnicy szkolenia mogli więc nauczyć się jak unikać stereotypów i dyskryminacji, w jaki sposób skutecznie nawiązywać kontakt z ludźmi o odmiennej kulturze i wyznawanych wartościach oraz jak promować prawa człowieka.

Bardzo ważnym momentem spotkania była wizyta w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Chwila ciszy i zadumy była okazją, by wspomnieć tych, którzy podczas II Wojny Światowej zostali brutalnie pozbawieni swoich ludzkich praw.

Nie naruszając szkoleniowego charakteru tego tygodnia młodzi ludzie mieli również okazję, by odpocząć i dobrze spędzić czas. Była więc okazja, by zwiedzić miasto, był czas na towarzyskie spotkania oraz kulturalne wieczory.

Na zakończenie kursu młodzi ludzie połączyli swoje siły, by stworzyć radosne show, na którym zaprezentowali to wszystko, czego nauczyli się w trakcie szkolenia.

Na podstawie www.donboscoyouth.net 
 

Don Bosco Youth-Net – to międzynarodowa sieć różnych salezjańskich organizacji z 12 krajów Europy (Austria, Belgia, Czechy, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Polska, Słowacja, Słowenia, Wielka Brytania, Włochy). Zasadą w Don Bosco Youth-Net jest posiadanie po jednym partnerze z poszczególnych krajów, pozostałe organizacje zaproszone są do współpracy, do prezentowania swoich projektów i działalności na stronie internetowej oraz uczestnictwa w szkoleniach i inicjatywach w porozumieniu z partnerem który ma pełne członkostwo.

Pracujemy wspólnie, aby dzielić się naszym ogromnym doświadczeniem, prowadzić międzynarodową działalność wolontaryjną, szkolenia, kursy dla młodzieży, animatorów i młodych wychowawców. Chcemy spotykać młodych europejczyków, żyjących duchem salezjańskim i tworzyć przestrzeń wzajemnej nauki, pracy i zabawy, by rozwijać tkwiące w młodych możliwości.

Strona internetowa: www.donboscoyouth.net

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda