Home WiadomościZ kraju Dwaj zakonnicy zdobyli tytuł „Człowiek Roku 2015” w województwie świętokrzyskim

Dwaj zakonnicy zdobyli tytuł „Człowiek Roku 2015” w województwie świętokrzyskim

Redakcja

Cysters z opactwa w Jędrzejowie – o. Jakub Zawadzki OCist. i karmelita bosy pochodzący z Piotrkowic k. Kielc – o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD, otrzymali tytuł „Człowiek Roku 2015” w plebiscycie zorganizowanym w województwie świętokrzyskim przez lokalną gazetę „Echo Dnia”. Stosowna gala wręczenia dyplomów odbyła się Kielcach 29 stycznia 2016 r.

echodnia.euPierwszy z laureatów zdobył ten tytuł w powiecie jędrzejowskim. Jest bowiem katechetą w Szkole Podstawowej numer 3 w Jędrzejowie, wikariuszem przyklasztornej parafii i opiekunem Kół Żywego Różańca. Zorganizował wiele akcji charytatywnych, a także Ogólnopolski Konkurs Plastyczny poświęcony bł. Wincentemu Kadłubkowi.

56ac6cf5658a8_pDrugiemu laureatowi przyznano tytuł „Człowieka Roku” w powiecie kieleckim. Jakkolwiek pracuje on poza Ziemią Świętokrzyską, jest jednak jej ziomkiem, propaguje przez publikacje kieleckie sanktuaria i często wypowiada się w duchu Nowej Ewangelizacji na tematy religijne na łamach „Echa Dnia”. Od 1998 roku jest konsultorem watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Obaj laureaci dziękują wszystkim, którzy zechcieli oddać na nich swoje głosy i przywołując łacińskie przysłowie mówiące, że „quidquid monachus adquirit, monasterium adquirit” (co zdobywa zakonnik, zdobywa klasztor), interpretują otrzymane wyróżnienie nie jako powód do próżnej chwały, ale widzą w nim zachętę do jeszcze gorliwszej służby Bogu, Kościołowi i bliźnim, w duchu charyzmatu swoich rodzin zakonnych.

(informacja własna)

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda