Home WiadomościZ kraju Pauliści – Lublin: Wizyta Matki Bożej

Pauliści – Lublin: Wizyta Matki Bożej

Redakcja

paulus.org.plW dniu 27 stycznia wspólnota paulistów w Lublinie gościła kopię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Peregrynacja, która odbywa się we wszystkich męskich domach zakonnych w Polsce, ma służyć pogłębieniu refleksji nad istotą życia konsekrowanego i przygotowaniu zakonników do obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski.

Pauliści odebrali obraz od lubelskiej wspólnoty pallotynów. Przez całą dobę przed obrazem Maryi trwała modlitwa osobista i wspólnotowa. Współbracia zawierzali Matce Bożej wspólnotę zakonną, Zgromadzenie i całą Rodzinę Świętego Pawła. Przez ręce Matki Bożej modlili się o świętość życia, w intencji dzieł apostolskich oraz nowych powołań. Peregrynacja zakończyła się wspólnotowym aktem poświęcenia siebie Maryi i ofiarowania jej apostolstwa Zgromadzenia. W godzinach popołudniowych, 28 stycznia, pauliści  przekazali obraz wspólnocie braci mniejszych konwentualnych.

Więcej (zdjęcia) na: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda