Home WiadomościZ kraju Dziękczynienie Księży Paulistów na Jasnej Górze

Dziękczynienie Księży Paulistów na Jasnej Górze

Redakcja

Cała prowincja, czyli 25 braci i księży ze zgromadzenia św. Pawła (pauliści) wraz z pozostałymi przedstawicielami zgromadzenia rodziny św. Pawła m.in. z Ukrainy i siostrami Uczennicami dziękowali w poniedziałek, 24 września na Jasnej Górze. W czasie modlitwy, wśród wielu dzieł, dziękowano za działalność wydawniczą zgromadzenia, która funkcjonuje pod nazwą Edycji św. Pawła.

„Spotkanie związane jest z kończącą się kapitułą prowincjalną, czyli zgromadzeniem regionalnym. Raz na trzy lata gromadzimy się wszyscy jako cała prowincja, aby dokonać podsumowania minionego okresu, aby opracować tez linie na kolejną kadencję na kolejne trzy lata oraz aby wybrać zarząd prowincji – opowiada ks. Daniel Łuka, paulista, dyrektor Edycji św. Pawła – Dzisiaj kończymy tą kapitułę, jesteśmy po wyborach nowego zarządu i chcemy to wszystko co już za nami i co przed nami zawierzyć Matce Bożej”.

„Były to trzy lata bardzo intensywne zarówno jeśli chodzi o życie duchowe, o różnego rodzaju wydarzenia, które miały miejsce, ale też różnego rodzaju inicjatywy apostolskie, zarówno te wydawnicze, ale nie tylko. Przez ten czas możemy cieszyć się nową wspólnotą, nową Fundacją na Ukrainie, i ukonstytuowaniem formalnym nowej wspólnoty, nowego domu i nowego wydawnictwa na Ukrainie we Lwowie. Myślę, że to jest jedno z najważniejszych wydarzeń, które miało miejsce w tym czasie. Ale myślę, że każdy z nas ma za co dziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej. Dzisiaj kończymy pewien etap i zaczynamy nowy” – podkreśla ks. Daniel Łuka.

Pauliści wzięli udział we Mszy sprawowanej o godz. 13.30 w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Wojciech Turek, paulista, nowy prowincjał Zakonu św. Pawła w Polsce. Słowa powitania w imieniu ojców i braci paulinów wypowiedział o. Tomasz Leśniewski, redaktor naczelny dwumiesięcznika ‘Jasna Góra’.

„Dziś nie bez powodu jesteśmy w tym miejscu, przecież mogliśmy zatrzymać się w swoich parafiach, w swoich domach, dlaczego tu przyjeżdżamy? Dlaczego tu przybywamy, dlaczego tak bardzo zabiegamy, żeby tu być? – Bo tu jest nasza Mama, którą wszyscy na swój sposób indywidualny kochamy, która jest zawsze blisko nas, która zawsze nas wspiera, dla której nikt nie jest kimś dalekim, my wszyscy jesteśmy przy Niej najbliżej jak to możliwe – mówił w homilii ks. Wojciech Turek – Dziękujemy Tobie Matko, że możemy tutaj być, że Ty nas zawsze przyjmiesz i prosimy Cię wspieraj nas w naszym życiu, abyśmy mogli być ludźmi szczęśliwymi, abyśmy mogli tym szczęściem dzielić się z innymi, abyśmy stąd odeszli w nasze życie pełni nadziei, radości, pokoju, nawet jeśli nie jest łatwo, nawet jeśli piętrzą się trudności, aby ta nadzieja przewyższała wszelki lęk, wszelką obawę. I oto tutaj też prosimy”.

Na zakończenie Mszy św. nastąpiło zawierzenie Matce Bożej wszystkich dzieł i całego Zakonu.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / es, mś

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda