Dzień Życia Konsekrowanego w Archikatedrze Lubelskiej

2 lutego br. w Święto Ofiarowania Pańskiego po raz dziewiętnasty obchodziliśmy, ustanowiony w 1997 roku przez papieża Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego. Był on  kolejną okazją do refleksji i dziękczynienia Bogu za dar życia i posługi w Kościele i w świecie osób życia konsekrowanego.

Szczególnie w tym roku, ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Życia Konsekrowanego, dziękowaliśmy Bogu za obecność osób życia konsekrowanego w życiu Kościoła, prosząc jednocześnie o umocnienie ich w powołaniu do szczególnej służby Bogu i świadectwa we współczesnym świecie.

Uroczystościom w Archikatedrze Lubelskiej przewodniczył Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik. W swojej homilii kontynuował on rozważanie listu papieża Franciszka do osób konsekrowanych, podjęte we Mszy świętej inaugurującej Roku Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Lubelskiej, która miał miejsce w I niedzielę Adwentu 2014 r. w parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie. Wskazał między innymi na konieczność nieustannego wychodzenia osób życia konsekrowanego do dzisiejszego świata, który potrzebuje ich obecności i świadectwa życia.

Więcej na: www.diecezja.lublin.pl