Franciszkanie – Głogówek: Adwent w rytmie Reggae

W ramach oddolnej inicjatywy, młodzi ludzi z Głogówka na Opolszczyźnie w nocy z 9 na 10 grudnia we franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej urządzili adwentowe czuwanie połączone z akustycznym koncertem zespołu „Maleo Reggae Rockers”.

Pomysł na radosne przeżywanie Adwentu zrodził się podczas tegorocznego Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej, w którym wzięli udział. A inspiracją dla zaproszenia „Maleo” był przeczytany przez nich wywiad z liderem zespołu Darkiem Malejonkiem w książce zatytułowanej ‚Radykalni’ – opowiada nam Miriam.

„Maleo” nie tylko grał i śpiewał dla nich, także głosił Chrystusa. Dziś wszystkie jego koncerty podobnie wyglądają – przyznał po występie.

Z kazaniami odpustowymi do Głogówka na te dni przyjechał o. Paweł Odój OFMConv z Ukrainy, który także poprowadził dla młodzieży adorację Najświętszego Sakramentu.

Franciszkanin, przywołując spotkanie Maryi z Archaniołem Gabryjelem, który zwiastował Jej, że urodzi Mesjasza, pokazywał wiernym, jak jedno słowo Matki Boskiej „Fiat” (tłum. „Niech się tak stanie”) zmieniło bieg historii. Tym samym zachęcał, aby brać z Niej przykład i zawsze mówić Bogu „tak”.

Zwieńczeniem uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Loretańskiej była wieczorna msza św. pod przewodnictwem prowincjała franciszkanów z Krakowa o. Jarosława Zachariasza OFMConv.

O. Zachariasz wyraził wdzięczność swoim współbraciom i wiernym za koronację cudownej figury papieskimi koronami (2 lipca 2011 r. – przyp. red.)

jms

Za: www.franciszkanie.pl