Home WiadomościZ kraju Fundacja Kapucyńska apeluje o wsparcie pielgrzymki osób bezdomnych na Jasną Górę

Fundacja Kapucyńska apeluje o wsparcie pielgrzymki osób bezdomnych na Jasną Górę

Redakcja

Fundacja Kapucyńska razem z braćmi kapucynami już po raz kolejny organizuje pielgrzymkę bezdomnych na Jasną Górę. Bezdomni na swoich barkach poniosą nie tylko pielgrzymi plecak, ale także ciężar historii swojego życia. Fundacja apeluje o wsparcie materialne ich starań.

Bezdomni ze wsparciem wolontariuszy Fundacji Kapucyńskiej wyruszą 5 sierpnia na Jasną Górę po to, by zawierzyć swoje życie Maryi, odzyskać nadzieję i na nowo uwierzyć w to, co po ludzku wydaje się czasami niemożliwe. Pielgrzymka to przede wszystkim czas modlitwy.

Wydarzenie jest o tyle niezwykłe, że grupa, w której idą bezdomni z Fundacji Kapucyńskiej, jest połączona z grupa Kamiliańską – grupą niepełnosprawnych. Podczas pielgrzymki bezdomni opiekują się niepełnosprawnymi. To sprawia, że sami czują się potrzebni innym, czują też, że nie są osamotnieni w swoim cierpieniu. Mogą dać coś od siebie, co nie zdarza im się na co dzień.

Zarówno dla Fundacji Kapucyńskiej, jak i dla bezdomnych, jest to najważniejsze wydarzenie w roku.

Aby pielgrzymka mogła stać się faktem, Fundacja Kapucyńska potrzebuje wsparcia darczyńców. Organizowana jest zbiórka rzeczy, które są niezbędne dla ubogich pątników w drodze.

Od 26 czerwca do 31 lipca zbierane są dary rzeczowe. Można je przywieźć lub przesłać do Fundacji Kapucyńskiej, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa, codziennie (7 dni w tygodniu), od 08:00 do 20:00 (z wyłączeniem 17:15 do 18:30).

Potrzebne są rzeczy nowe lub używane, ale w dobrym stanie. Przede wszystkim rzeczy na nocleg, jak namioty szybkorozstawialne, śpiwory, karimaty, ręczniki kąpielowe, plecaki duże i średnie, kubki termiczne, latarki-czołówki, baterie AAA.

Ponadto męskie ubrania (raczej letnie oraz poncza przeciwdeszczowe) i obuwie (zwłaszcza sandały) oraz kosmetyki i akcesoria: kremy z filtrem, lusterka, grzebienie, obcinaczki do paznokci, środki na komary.

W zamian za otrzymaną pomoc bezdomni pielgrzymi będą codziennie w drodze modlić się w intencjach darczyńców.

Intencje modlitewne, które poniosą na Jasną Górę, można składać razem z darami rzeczowymi lub przesłać drogą emailową na adres: [email protected]

Prowadzona jest też internetowa zbiórka pieniędzy.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda