Home WiadomościZ kraju “Jeden z Nas” w Krakowie

“Jeden z Nas” w Krakowie

Redakcja

Przez całą niedzielę 23 czerwca studenci z krakowskiej „Beczki” będą zbierać w mieście podpisy w ramach akcji „Jeden z Nas”.

Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” zostało oficjalnym Ambasadorem europejskiej inicjatywy obrońców życia „Jeden z Nas”. Akcja polega na zbieraniu podpisów przeciwko finansowaniu przez Unię Europejską aborcji i eksperymentów na embrionach ludzkich.

23 czerwca studenci z „Beczki” będą zbierać podpisy przed dominikańską bazyliką Świętej Trójcy w Krakowie oraz kościołem Świętego Idziego obok Wawelu. O akcji będą też informować mieszkańców i turystów na krakowskiej Starówce.

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z Nas” powstała w Brukseli w 2012 roku. Zrzesza ona obrońców życia, którzy chcą, by zakazano i zakończono finansowanie z budżetu unijnego działań wiążących się z niszczeniem ludzkich embrionów oraz prowadzeniem badań i eksperymentów na embrionalnych komórkach macierzystych.

Inicjatywa musi być wsparta do 1 listopada 2013 roku przez przynajmniej milion obywateli pochodzących z co najmniej 7 z 25 krajów członkowskich Unii Europejskiej, które włączyły się w inicjatywę. Akcję na początku lutego poparł papież Benedykt XVI, a później jego następca – Franciszek, a także Episkopat Polski.

sz, dominikanie.pl / beczka.krakow.dominikanie.pl / jedenznas.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl


SWÓJ GŁOS POPARCIA MOŻNA ODDAĆ RÓWNIEŻ PRZEZ INTERNET NA STRONIE WWW.JEDENZNAS.PL
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda