Home WiadomościZ kraju Jezuici: Nowe władze Ignatianum wybrane!

Jezuici: Nowe władze Ignatianum wybrane!

Redakcja

Z radością informuję, że w samą uroczystość naszego Założyciela i Patrona – św. Ojca Ignacego, który patronuje również naszej Akademii Ignatianum, nadeszły z Rzymu oficjalne nominacje nowych władz naszej Uczelni.

Po uzyskaniu przewidzianego prawem nihil obstat z Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego w Watykanie, Ojciec Generał Adolfo Nicolas SJ – Kanclerz Wielki Akademii Ignatianum mianował nowe władze tejże Akademii:

Rektorem Akademii Ignatianum został mianowany o. Józef Bremer SJ

Dziekanem Wydziału Filozoficznego AI został mianowany o. Tomasz Homa SJ

Dziekanem Wydziału Pedagogicznego AI został mianowany o. Krzysztof Biel SJ

Wszyscy oni zostali mianowani na okres czterech lat i oficjalnie rozpoczną swoje kadencje w dniu 1 września 2014 r.

Gratulując nowemu Rektorowi i nowym Dziekanom nominacji życzę im wszelkich łask i darów potrzebnych do kierowania Uczelnią a także kładę im na serce obowiązek jak największej troski o całą społeczność akademicką Ignatianum oraz o dobre imię naszej Akademii.

Na koniec, chcę szczerze, serdecznie i gorąco podziękować dotychczasowym władzom Akademii Ignatianum, czyli o. Rektorowi Henrykowi Pietrasowi SJ, o. Dziekanowi Józefowi Bremerowi SJ oraz o. Dziekanowi Witowi Pasierbkowi SJ za ich czteroletnią troskę, służbę i pracę w naszej Uczelni, która właśnie za ich kadencji spełniła konieczne kryteria i mogła stać się Akademią Ignatianum. Niech to i wszelkie inne dobro, jakie dzięki ich wysiłkowi zaistniało owocuje dalej i pomnaża się dla większej chwały Bożej, dla pożytku dusz oraz dla dobrego imienia Towarzystwa.

A święty Ojciec Ignacy niech wspiera całą społeczność Akademii Ignatianum swoim nieustannym wstawiennictwem.

Zapraszamy na stronę naszej uczelni – [TUTAJ]

Zostańcie z Bogiem

Wojciech Ziółek SJ
Prowincjał/ RED.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda