Home WiadomościZ kraju Jezuici: Zbliżają się jubileuszowe – X IDM

Jezuici: Zbliżają się jubileuszowe – X IDM

Redakcja

Ignacjańskie Dni Młodzieży to jedyne w Polsce wydarzenie o tak szerokim zasięgu religijnym, kulturalnym i społecznym. W tym roku obchodzimy ich okrągły jubileusz. Już po raz dziesiąty, młodzież z całego kraju zjedzie się do Starej Wsi na letnie rekolekcje jezuickiej wspólnoty „Magis” i kilka dni wspólnego spotkania oraz koncertowego szaleństwa. Wszystko to streszcza hasło X IDM, które brzmi: „Ja, my, TEN IDM”.

Te cztery słowa są istotą naszych „magisowych” działań. Odkrywając kim jesteśmy i co mamy oraz dzieląc się tym z innymi tworzymy wspólnotę, która żyje i poszukuje Tego, od którego wszystko pochodzi. „Ten” nawiązuje również do liczebnika w języku angielskim: „dziesiątka”.

IDM-y są radosnym spotkaniem młodości i okazją do dzielenia się swoim doświadczeniem wiary. Znaczna cześć uczestników przyjeżdża do Starej Wsi po kilka razy w życiu. To co ich tu przyciąga to, jak sami mówią, spotkania z innymi ludźmi z którymi można razem działać, poznawać, i dzielić się swymi umiejętnościami i pasjami, a to wszystko w duchu modlitwy.

Ci, którzy uczestniczą w tym wydarzeniu po raz pierwszy, są pod wrażeniem samego miejsca, zwłaszcza serca IDM-ów jakim jest starowiejska bazylika.

Termin IDM-ów pozostaje bez zmian: od 28 lipca do 1 sierpnia 2013r. Plan też będzie podobny do poprzednich lat, z kilkoma tylko zmianami. Nadal będziemy rozwijać talenty na różnorakich warsztatach, pomodlimy się wraz z nowicjuszami, będzie konkurs filmowy na najlepszy teledysk i oczywiście koncert na zakończenie. Nowością będzie bal jubileuszowy i kilka niespodzianek w trakcie.

Początkiem czerwca pojawi się lista i opis dostępnych warsztatów.
Zapisy na IDM-y oraz na warsztaty zaczną się pod koniec czerwca.

Termin: 13 lipca – 1 sierpnia 2013 r.
Miejsce: Teren Kolegium Ojców Jezuitów w Starej Wsi,
Parafia pw. Wniebowzięcia NMP Stara Wieś 778, 36-200 Brzozów
Strona www: 
idm.jezuici.pl
Facebook: [TUTAJ]
Propozycje warsztatów na rok 2013: [TUTAJ]
Kontakt z organizatorami: [TUTAJ]
Plan X IDM: [TUTAJ]

Do zobaczenia w lipcu!
o. Damian Mazurkiewicz SJ

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda