Home WiadomościZ kraju Kanonicy: Zmarł śp. Ks. Feliks Mleczko CRL

Kanonicy: Zmarł śp. Ks. Feliks Mleczko CRL

Redakcja

Dnia 28 listopada 2011 roku w szpitalu Braci Bonifratrów w Krakowie w wieku 90 lat zmarł śp. Ksiądz Feliks Mleczko CRL.

Ksiądz Feliks MLECZKO CRL urodził się w 18 lipca 1921 r. w Czańcu z rodziców Franciszka i Marii z domu Kowalskiej. Do Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich wstąpił w 1952 roku i w tym też roku 28 sierpnia rozpoczął nowicjat. Śluby czasowe złożył 28 sierpnia 1953 roku, natomiast śluby wieczyste 28 sierpnia 1958 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1960 roku. W zakonie przeżył 59 lat, zaś w kapłaństwie 51 lat. Pracował jako duszpasterz i katecheta m.in. w Krakowie, Gietrzwałdzie, Kamieniu, Rąpinie oraz w Rudniku k/ Raciborza. Ostatnie lata spędził w krakowskim klasztorze Bożego Ciała. Od ponad miesiąca mocniej dotknięty chorobą z wiarą przyjmował cierpienie. Osiągnąwszy swoją pełnię w 91 roku swojego życia odszedł do Pana po wieczną nagrodę w Niebie.

Msza święta pogrzebowa będzie sprawowana w czwartek 1 grudnia 2011 roku o godzinie 12.30 w bazylice Bożego Ciała w Krakowie. Odprowadzenie ciała zmarłego Ks. Feliksa do grobowca zakonnego Kanoników Regularnych Laterańskich odbędzie się tego samego dnia o godzinie 14.00 na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Za: www.kanonicy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda