Home WiadomościZ kraju Salwatorianie – Trzebinia: Intronizacja relikwii bł. Jana Pawła II

Salwatorianie – Trzebinia: Intronizacja relikwii bł. Jana Pawła II

Redakcja

W niedzielę, w dniu 27 listopada, w Sankuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Trzebini intronizowano uroczyście relikwie błogosławionego Jana Pawła II.

Wprowadzeniu relikwii polskiego papieża przewodniczył ksiądz proboszcz Piotr Żydek SDS, a Słowo Boże wygłosił ks. Edward Toman SDS. Intronizowano kropelkę krwi Jana Pawła II. Są to relikwie pierwszego stopnia. Po Mszy Świętej każdy mógł ucałować relikwie.

Zostały one przekazane parafii salwatoriańskiej dzięki życzliwości Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego. Dla parafii i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej obecność relikwii nowego błogosławionego Kościoła jest wyróżnieniem, zaszczytem i radością.

Bł. Jana Paweł II w Trzebini bywał niejednokrotnie: pierwszy raz w roku 1938 na rekolekcjach jako młody chłopak. Później wiele razy jako arcybiskup i kardynał podczas wizytacji parafialnych, a także często uczestniczył w czuwaniach fatimskich.

Relikwię opatrzono dokumentem potwierdzającym jej autentyczność. Widnieje na nim łaciński napis: Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski z łaski Stolicy Apostolskiej przekazuje błogosławieństwo i pozdrowienia pasterskie. Daruje i zaświadcza, że w kapsułce znajdują się relikwie krwi błogosławionego Jana Pawła II, co swoim autentycznym podpisem potwierdza.

ks. P.Ż

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda