Home WiadomościZ kraju Kapucyni: „Afrykańska” konferencja prasowa

Kapucyni: „Afrykańska” konferencja prasowa

Redakcja

15 maja w kieleckiej kawiarni Cube Cafe miała miejsce „afrykańska” konferencja prasowa przy filiżance cappuccino. Została zorganizowana przed imprezą misyjną SOS Kielce dla Afryki, która odbędzie się w tym mieście w niedzielę 20 maja 2012 r.

Temat przedstawili bracia: Benedykt Pączka, Sekretarz Misyjny Kapucynów oraz Adam Sroka, proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Konferencją prowadził br. Paweł Teperski, Public Relations Kapucynów.

Licznie przybyli na nią dziennikarze lokalnych mediów: prasy i radia, a także przedstawiciele Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego.

Celem „SOS Kielce dla Afryki” jest uzbieranie 200 000 zł na budowę Centrum Edukacyjnego w Czadzie (Afryka), gdzie posługują Bracia Kapucyni, wykopanie jednej studni oraz zebranie funduszy na wyżywienie sierot. Imprezie towarzyszyć będzie akcja „Cappuccino dla Afryki” – w weekend 18, 19 i 20 maja w niektórych kieleckich kawiarniach będzie sprzedawana kawa cappuccino. Dla tych, którzy nie mogą być w tym dniu na Placu dla Artystów, gdzie będą miały miejsce rozliczne atrakcje i koncerty, organizatorzy przygotowali niespodziankę  – „cappuccino on-line”. Na stronie internetowej www.cappuccinodlaafryki.pl będzie można kupić wirtualne małe, średni i duże cappuccino, a pieniądze ze sprzedanych kaw w kawiarniach oraz w Internecie będą przeznaczone na misje kapucyńskie.

Szczegółowy program SOS dla Afryki w Kielcach można znaleźć na stronie Fundacji Kapucyni i Misje – www.fundacja.kapucyni.pl 

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda