Kapucyni: Produkty z brodą

Funkcję sklepiku klasztornego najpierw spełniała furta klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Loretańskiej w Krakowie; potem okienko w pokoju obok, gdzie brat ogrodnik zaczął sprzedawać swoje miodowe mieszanki. Z czasem bracia nawiązali współpracę, która trwa do dzisiaj, ze słynną pasieką Barć założoną przez ks. Henryka Ostacha w Kamiannej. Stamtąd pochodzą miody i inne produkty pszczele. Gdy przełożony zobaczył ludzi tłoczących się przy okienku furty, zdecydował przeznaczyć na sklepik dawne pomieszczenie rozmównicy klasztornej — od lat nieużywane. Tutaj, obok miodów, pojawiły się inne przetwory klasztorne m.in. produkty o. Grzegorza Sroki, preparaty ziołowe wytwarzane przez franciszkanów z Panewnik, przetwory s. Małgorzaty Chmielewskiej, maści bonifratrów, rękodzieła sióstr zakonnych i wiele innych preparatów ziołowych.

Oprócz sklepiku przy ul. Loretańskiej, istnieje też sklepik internetowy, w którym dostępna jest pełna oferta produktów klasztornych.

Zapraszamy do sklepiku klasztornego przy ul. Loretańskiej w Krakowie w pn.–pt. 9:00‒18:00, a w sb. 9:00‒14:00 oraz na stronę www.sklep.balsamkapucynski.pl.

Za: www.kapucyni.pl