Karpie na wigilijny stół od benedyktynek ze Staniątek

Karpie królewskie zostały odłowione z naszych stawów i są do nabycia w naszym opactwie. Pomożesz nam w ten sposób pozyskać fundusze na remonty i ogrzanie klasztoru.

Pomimo niedużej liczebności i podeszłego wieku wszystkie siostry pracują jak przysłowiowe mrówki, by odrestaurować niszczejące budynki, ale same nie jesteśmy w stanie tak ogromnego obiektu – z równie dużym zapleczem – doprowadzić do  lepszego stanu. Staramy się godnie zapracować na własne utrzymanie, stąd zostały podjęte pomyślnie zakończone próby powrotu do uprawy pomidorów i chryzantem w szklarni (ostatnie trzy sezony), wypieku ciasteczek oraz obecnie wyłowionych karpi (ryby karmione były kukurydzą i pszenicą).

UWAGA!!! NASZE KARPIE SĄ DOSTĘPNE TYLKO W KLASZTORZE W STANIĄTKACH. NIE MA ICH W SPRZEDAŻY DETALICZNEJ W INNYCH MIEJSCACH. JEŚLI SĄ, NIE POCHODZĄ ONE Z NASZYCH STAWÓW.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wsparli nasze Opactwo nabywając dzieła naszych rąk lub składając dobrowolne ofiary. Mamy nadzieję, że i tym razem nasza prośba znajdzie otwarte serca u dotychczasowych naszych Dobroczyńców, jak też u innych osób dobrej woli, którzy pomnożą liczbę Ofiarodawców przyjmując imię Przyjaciół Opactwa.

Pozostajemy z serdeczną wdzięcznością i codzienną modlitwą za wszystkich przychodzących nam z pomocą

Film z ubiegłego roku

P.S. Karpie do nabycia w klasztorze w Staniątkach 299, 32-005 Niepołomice, tel. 12 281 80 58. Warunki do ustalenia telefonicznie z Matką Stefanią Polkowską tel. 507 677 825.

Za: www.franciszkanska3.pl