Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Spotkanie braci w Lublinie

Kapucyni: Spotkanie braci w Lublinie

Redakcja

W dniach 2‒6 września 2014 roku odbyło się w Lublinie międzynarodowe spotkanie ponowicjatów Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Europy Środkowo-Wschodniej. Na spotkanie przybyli bracia z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Słowacji, Czech, Słowenii, Rumunii oraz z dwóch prowincji z Polski.

Spotkanie miało na celu zintegrować braci z tego regionu Europy, przyczynić się do pogłębienia wzajemnej współpracy oraz mieć pozytywny wpływ formacyjny. Uczestniczyło w nim około 70 młodych braci wraz ze swoimi formatorami. Oprócz spotkań o charakterze modlitewnym i formacyjnym, bracia zobaczyli Stare Miasto w Lublinie, a także odwiedzili sanktuarium w Wąwolnicy i Nowym Mieście nad Pilicą. Tematy przewodnie spotkania stanowiły kwestie „Piękna powołania kapucyńskiego” i „Charakterystycznego ideału braterstwa kapucyńskiego”. Całość zjazdu odbyła się w bardzo radosnej i przepełnionej pokojem oraz optymizmem atmosferze. Każdy wracał do swojego kraju i klasztoru, nucąc pieśń: „…zobaczcie, jak jest dobrze przebywać razem z braćmi!”

br. Sebastian Piasek OFMCap

Za: www.klerykatjuniorat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda