Home WiadomościZ kraju Klasztor na Świętym Krzyżu – skarb polskiej kultury i historii

Klasztor na Świętym Krzyżu – skarb polskiej kultury i historii

Redakcja

15 marca  2017 r. pobenedyktyński klasztor na Świętym Krzyżu został wpisany na listę “Pomników Historii”.

W jubileuszowym roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Zakład Historii Kościoła Wydziału Teologicznego we współpracy z Wydziałem Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu organizują konferencję naukową pt. “Klasztor na Świętym Krzyżu – skarb polskiej kultury i historii”.

Celem konferencji jest spojrzenie na blisko 1000-letnią historię klasztoru, od czasu jego założycieli, benedyktynów, przez okres rozbiorów i kasat, aż po lata odbudowy i rewitalizacji, w którą od 1936 r. angażują się obecni kustosze i gospodarze – Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Rozpoczęcie konferencji 16 listopada br., o godzinie 10.00 – Wydział Historyczny UAM, ul. Umultowska 89d, Poznań

Dwudniowa sesja naukowa zgromadzi m.in. badaczy związanych z ośrodkami naukowymi w Poznaniu, Kielcach, Wrocławiu i Warszawie. Towarzyszyć jej będzie wystawa planszowa “Święty Krzyż – miejsca pamięci”.

Po inauguracji w pierwszym dniu obrad pozostanie ona do dyspozycji zainteresowanych osób w holu głównym Wydziału Historycznego przez ok. 2 tygodnie.

SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE – KLIKNIJ TUTAJ

Za: www.swietykrzyz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda