Home WiadomościZ kraju Kraków. Dzień św. Franciszka

Kraków. Dzień św. Franciszka

Redakcja

W październiku, już od siedmiu lat Krakowska Prowincja Franciszkanów wraz z  turystami i mieszkańcami Krakowa obchodzi imieniny założyciela Zakonu, św. Franciszka z Asyżu. Wydarzenie to odbywa się  na najbardziej znanym placu w Krakowie, przy Bazylice Franciszkanów,  pod słynnym „oknem papieskim”.

W roku 2018 Dzień św. Franciszka odbędzie się w niedzielę, 7 października pod hasłem „Klisze pamięci”. Tym razem tematyka naszego wydarzenia jest związana z osobą św. Maksymiliana M. Kolbego. Głównym celem jest prezentacja unikatowej na skalę światową wystawy „Klisze Pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja, więźnia nr 432 obozu Auschwitz oraz kwesta na rozbudowę Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 Mszą Świętą w intencji Darczyńców Fundacji i Prowincji Franciszkanów. Na zakończenie o godz. 18:00 odbędzie się koncert Akademickiego Chóru Organum i Zespołu Instrumentalnego Ricercar. Ponadto Dzień św. Franciszka to czas przepełniony dużą ilością ciekawych atrakcji.

Każdy uczestnik może sam dokonać przeglądu franciszkańskich inicjatyw, zapoznać się z nimi, a także wesprzeć ich działalność. W tym roku uczestnicy będą mieli jedyną możliwość odwiedzenia na co dzień niedostępnych miejsc w klasztorze oraz obejrzenia starodruków franciszkańskich.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: http://bratslonce.pl/dzien-sw-franciszka-2018-zapraszamy/

Za: www.franciszkanie.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda