Home WiadomościZe Świata Nowa prowincja Zakonu Kamilianów

Nowa prowincja Zakonu Kamilianów

Redakcja

15 września 2018 r. dekretem przełożonego generalnego i jego konsulty dotychczasowa wiceprowincja Benin-Togo została podniesiona do rangi autonomicznej prowincji zakonnej. Uroczystość została połączona z udzieleniem święceń prezbiteriatu trzem kamiliańskim diakonom. Dzień wcześniej odbyła się ceremonia składania ślubów zakonnych, podczas której pięciu nowicjuszy otrzymało habit zakonny, a trzech kleryków złożyło profesję wieczystą.

Trudno opisać atmosferę jaka towarzyszyła obu uroczystościom. Afrykański entuzjazm, radosne śpiewy, oryginalne stroje i liturgia ubogacona gestami nieznanymi w naszej kulturze, to jedynie namiastka tego, czego można było doświadczyć podczas kilkugodzinnych eucharystii sprawowanych pod palącym słońcem Quidah, gdzie znajduje się kamiliański ośrodek formacyjny.

Cieszymy się, że idea św. Kamila de Lellis tak wspaniale rozwija się na czarnym lądzie. To pozwala wierzyć, że nasz zakon przetrwa pomimo kryzysu powołań obecnego w Europie.

Za: kuria.kamilianie.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda