Home WiadomościZ kraju Jezuici – Kraków: kurs dla kierowników duchowych

Jezuici – Kraków: kurs dla kierowników duchowych

Redakcja

Kurs formacyjny dla kierowników duchowych organizuje od lutego Szkoła Formatorów, działająca przy Akademii “Ignatianum” w Krakowie.

Księża i siostry zakonne, którzy wezmą w nim udział będą uczyć się odróżniać problemy duchowe od osobowościowych a także jak towarzyszyć osobom rozeznającym powołanie czy np. przeżywającym kryzysy.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z nimi cenieni kierownicy duchowi m.in. jezuici o. Józef Augustyn i o. Krzysztof Dyrek a także werbistka s. Alekdandra Huf.

Program kursu obejmuje tematykę teologiczną, duchową i psychologiczną kierownictwa duchowego. Zajęcia będą miały charakter teoretyczny i praktyczny, będą zarówno wykłady jak i warsztaty. Podczas nich będą poruszane takie tematy jak odróżnianie problemów duchowych od osobowych, rozeznawanie powołania; prowadzenie osób na drodze życia duchowego, ale także w kryzysach, z problemami seksualnymi i zaburzeniami psychicznymi. – Będzie też mowa o tym, jak słuchać innych, prowadzić rozmowy i uczyć pracy nad sobą – dodaje dyrektor Szkoły Formatorów o. Krzysztof Dyrek.

Kurs poprowadzą kierownicy duchowi z dużym doświadczeniem m.in. jezuici: o. Mieczysław Kożuch SJ, o. Józef Augustyn SJ, o. Eugeniusz Jendrzej SJ, o. Kazimierz Trojan, werbistka s. Aleksandra Huf, Danuta Piekarz, a także benedyktyn o. Szymon Hiżycki oraz klaretyn o. Jacek Kiciński.

Zajęcia będą się odbywać od lutego do czerwca 2012 roku, w każdą trzecią sobotę miesiąca, od godziny 10.30 do 16.30. Każdorazowo będzie się na nie składać sześć godzin wykładowych i warsztatów. Początek zajęć zaplanowano na 18 lutego 2012 roku.

Zainteresowani mogą się zgłaszać pod adresem: [email protected] lub drogą pocztową: o. Krzysztof Dyrek SJ, ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków.

KAI/wm

Za: www.deon.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda