Home WiadomościZ kraju Kraków: XVIII Kapituła Generalna Salwatorianów

Kraków: XVIII Kapituła Generalna Salwatorianów

Redakcja

Przełożony generalny ks. Andrzej Urbański przewodniczył uroczystej Mszy Świętej otwierającej XVIII Kapitułę Generalną Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, która odbywać się będzie pod hasłem: „Poznać, pokochać, głosić”. Wydarzenie to miało miejsce dnia 3 października 2012 roku w salwatoriańskim kościele pw. Boskiego Zbawiciela w Krakowie-Zakrzówku.

W spotkaniu, które potrwa niespełna miesiąc, uczestniczy pięćdziesiąt osób reprezentujących salwatorianów pracujących w czterdziestu krajach świata położonych na wszystkich zamieszkałych kontynentach (przełożeni jednostek administracyjnych i delegaci).

Kapitułę poprzedził dwuletni okres przygotowania, w który zaangażowani zostali wszyscy członkowie zgromadzenia. Wyniki refleksji nad salwatoriańską rzeczywistością podjętej w poszczególnych krajach staną się przedmiotem pracy kapituły.

Ojcowie kapitulni, pamiętając o przeszłości, przeanalizują aktualną sytuację Towarzystwa i wytyczą kierunki rozwoju na kolejne lata. Wybiorą również nowego przełożonego generalnego i jego radę.

Oficjalna strona XVIII Kapituły Generalnej wraz z codziennymi sprawozdaniami TUTAJ

Czytaj też: Sprawozdanie z pierwszego dnia Kapituły wraz ze statystykami

Więcej (zdjęcia) na: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda