Home WiadomościZ kraju Krzywin Gryfiński: Św. Jan Bosco u salwatorianów

Krzywin Gryfiński: Św. Jan Bosco u salwatorianów

Redakcja

sds.plZ okazji 200 rocznicy urodzin św. Jana Bosco wierni w różny sposób oddają Mu cześć. Parafia Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie postanowiła uczcić tę rocznicę sprowadzając relikwie Świętego. Inicjatorem wydarzenia był ks. Proboszcz Jan Karwath SDS. Inicjatywę pobłogosławił i wyraził zgodę abp Andrzej Dzięga, aby idee Świętego były realizowane w Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Do sprowadzenia relikwii św. Jana Bosco w dużej mierze przyczynił się ks. Dariusz Presnal – salezjanin ze Swobnicy. On to postarał się przez władze zakonne o sprowadzenie z Turynu relikwii Świętego. Okazją do wprowadzenia relikwii do parafii był doroczny odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP.

W kościele parafialnym i czterech filialnych odbyło się Triduum, które przeprowadził ks. Dariusz Presnal SDB wraz z osobą świecką z Rodziny Salezjańskiej. Konferencje, kazanie, pieśni, ulotki były okazją do zapoznania się z życiem Świętego przyjaciela i duszpasterza młodzieży.

W sobotę, 13 czerwca, w uroczystość Niepokalanego Serca NMP relikwie zostały wprowadzone do kościoła parafialnego przy udziale księży z Dekanatu Banie z ks. dziekanem Robertem Gołębiowskim na czele.

Źródło: www.krzywin.sds.pl

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda