Home WiadomościZ kraju Ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr – „Bioetyczny Detektyw” na antenie TV Trwam

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr – „Bioetyczny Detektyw” na antenie TV Trwam

Redakcja

„Bioetyczny Detektyw” to niezwykle ciekawy film w odcinkach emitowany w każdą sobotę w TV Trwam. Ks. prof. Paweł Bortkiewicz śledzi w nim rewolucje naukowe dokonujące się w medycynie.

Nauka daje coraz większe możliwości, lekarze bawią się w Boga. Wszystko związane jest z wielkim przemysłem i gigantycznymi dochodami. Coraz częściej mówi się o klonowaniu ludzi, seryjnej produkcji ludzkich narządów – jako części zamiennych, eutanazji, in-vitro, eugenice. To już jest, albo za chwilę będzie. Żyjemy w epoce, w której niedawne science fiction zamienia się w rzeczywistość.  Czy człowiek ocali godność istoty ludzkiej?

„Jeśli ktoś nie lubi słowa śledztwo, to zapraszam do udziału w przygodzie. Przygodzie, która rozgrywa się na pograniczu biotechnologii i biomedycyny, prawa, etyki, ekonomii i polityki. Przygodzie, która może fascynować, ale która też nieco przeraża. Na pewno prowokuje do myślenia” – zaprasza do oglądania filmu ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Pierwszy odcinek „Bioetycznego Detektywa” emitowany był w sobotę 5 stycznia. Poświęcony był zagadnieniu komórek macierzystych, które pozwalają na wytworzenie organu, narządu, tkanki, identycznej z ciałem pacjenta.

Przed nami jeszcze 19 odcinków; TV Trwam, sobota, godz. 17:30.

Źródłowww.radiomaryja.pl

Pierwszy odcinek filmu można obejrzec tutaj.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda