Licheń: XVII Ogólnopolski Zjazd Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich

Słowa kard. Franca Rodé CM – „Otrzymaliście od Boga specjalne powołanie. Bądźcie mu wierni” – stały się dewizą XVII Ogólnopolskiego Zjazdu Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, który miał miejsce w Licheniu w dn. 15-16 września.

Niespełna trzystu uczestników Zjazdu świętowało piątą rocznicę beatyfikacji mariańskiego zakonodawcy bł. Stanisława Papczyńskiego. Punktem kulminacyjnym spotkania była zatem niedzielna jubileuszowa Eucharystia, sprawowana pod przewodnictwem ojca prowincjała Pawła Naumowicza MIC, której uczestnicy dziękowali za dar beatyfikacji bł. o. Stanisława Papczyńskiego i modlili się o jego rychłą kanonizację.

– Po prawie 300 latach modlitw i oczekiwań nasz założyciel został ukazany Kościołowi powszechnemu, a zwłaszcza Kościołowi w Polsce, jako wzór do naśladowania i orędownik u Boga. Po pięciu latach przyjechaliśmy tutaj, aby z blasku świętości naszego założyciela czerpać siły do odnowienia naszej wiary, a także do jeszcze pełniejszego udziału w misji jakie Zgromadzenia Księży Marianów prowadzi na całym świecie, w której uczestniczą osoby świeckie – wyjaśnił ks. Jan Mikołaj Rokosz.

Mariańscy pomocnicy mieli także możliwość wysłuchania konferencji o. prowincjała, której temat brzmiał: „Zawierzyć Bogu w codzienności”. Z uwagą wysłuchali także świadectw mariańskich misjonarzy z Afryki – ks. Andrzeja Tokarczyka MIC z Rwandy i ks. Krzysztofa Pazio MIC z Kamerunu. W programie nie zabrakło także wspólnej agapy z udziałem dyrektora Centrum SPM ks. Jana M. Rokosza MIC oraz przełożonego licheńskiej wspólnoty zakonnej ks. Krzysztofa Jędrzejewskiego MIC.

xkt

Za: www.marianie.pl