Licheń: Zaproszenie na odpust ku czci św. Doroty, patronki licheńskiej parafii

We wtorek, 6 lutego, licheńska parafia będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Doroty – dziewicy i męczennicy. Suma odpustowa, w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 17:00. Liturgii będzie przewodniczył ks. Dariusz Kaliński, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej w Zduńskiej Woli. 

Na wiernych, którzy tego dnia zdecydują się uczestniczyć w uroczystościach odpustowych będzie czekała niespodzianka: „Podczas tegorocznej sumy odpustowej po raz pierwszy, po gruntowym czteromiesięcznym remoncie, zabrzmią organy” – wyjaśnił ks. Stanisław Kosiorowski, proboszcz licheńskiej parafii.

W koncelebrze wezmą udział księża marianie mieszkający w licheńskim domu zakonnym, a także kapłani z dekanatu konińskiego drugiego na czele z ks. prałatem Henrykiem Włoczewskim. Oprawę liturgii ubogaci chór parafialny „Virtus Dei” pod dyrekcją Czesława Fijałkowskiego.

Św. Dorota żyła pod koniec III wieku. Została skazana na śmierć i stracona, gdyż nie chciała wyprzeć się wiary w Jezusa Chrystusa. Jest patronką młodych małżeństw, ogrodników, botaników oraz górników. W ikonografii przedstawiana jest w stroju królewskim z koroną na głowie. Jej atrybutami są kosz z owocami i kwiatami oraz miecz.

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium