Licheńskie Sanktuarium włącza się w akcję modlitewną „Dziewięć Dni dla Życia”.

Nowenna modlitewna „Dziewięć Dni dla Życia” trwa w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. W ten sposób księża marianie włączają się w akcję zapoczątkowaną przez biskupów amerykańskich w związku z kolejną rocznicą legalizacji aborcji w USA.

W specjalnym komunikacie umieszczonym na oficjalnej stronie internetowej amerykańska konferencja biskupów (USCC) przypomina, że 22 stycznia 2014 r. naród amerykański będzie wspominał 41. rocznicę sprawy Roe przeciw Wade, w wyniku której zezwolono na aborcję. „Od tej tragicznej decyzji zginęło ponad 55 milionów dziecięcych istnień w wyniku aborcji, a zdruzgotano życie milionów ich rodziców” – stwierdzają biskupi, zapowiadając, że w dniach 18-26 stycznia odbędzie się „Dziewięć dni modlitwy, pokuty i pielgrzymowania”.

Amerykańscy biskupi proszą, aby katolicy na całym świecie uczestniczyli w tegorocznej akcji przez włączenie się w dziewięciodniową modlitwę i wyrzeczenia. „Wasze modlitwy mają znaczenie. Wasze poświęcenie: ofiary, wyrzeczenia przyniosą owoce” – podkreślają biskupi.

Modlitwa, która jest prowadzona w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, jest odpowiedzią na ten apel amerykańskich biskupów oraz na prośbę polskich obrońców życia. Nowenna prowadzona jest podobnie jak ma to miejsce w Stanach Zjednoczonych od 18 do 26 stycznia 2014 r. w intencji obrony życia amerykańskich nienarodzonych dzieci.

W licheńskim Sanktuarium wierni modlą się w tej intencji dodając ją do odmawianej codziennie Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.

Więcej informacji na temat tej akcji na stronie internetowej: www.krucjata.org

Robert Adamczyk                                                                                                                                     
Biuro Prasowe Sanktuarium