Home WiadomościZ kraju Marianie – Lublin: peregrynacja obrazu Pani Latyczowskiej

Marianie – Lublin: peregrynacja obrazu Pani Latyczowskiej

Redakcja

16 września parafię pw. Matki Bożej Różańcowej nawiedził obraz Matki Bożej Latyczowskiej pochodzący z XVI w. Maryję w Jej obrazie powitał ksiądz proboszcz Marek Otolski MIC wraz z księżmi i wspólnotą parafialną. Na samym początku uroczystości wszyscy zebrani mogli zapoznać się z bogatą historią obrazu, którą przedstawiły Siostry Służki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej.

Uroczystej Mszy świętej o godz. 18:00 przewodniczył ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek MIC. W homilii ks. profesor zwrócił uwagę na drugą tajemnicę radosną – Nawiedzenie św. Elżbiety przez Matkę Jezusa. Następnie o godz. 21 wszyscy zebrali się na wspólnej modlitwie maryjnej, jaką jest Apel, po którym celebrowano nabożeństwo Koronki 10 Cnót Najświętszej Maryi Panny, któremu przewodniczył ks. Stanisław Krysztopa MIC.

Wierni korzystając z okazji, iż obraz przebywał w świątyni przez całą noc, mogli trwać na modlitwie przed Matką Pana zapraszając Ją do swojego życia oraz wypraszając potrzebne łaski u Jej Syna.

Nazajutrz na zakończenie nawiedzenia parafii przez Panią Latyczowską odprawiono uroczyste nieszpory połączone z błogosławieństwem dzieci oraz małżonków oczekujących bądź pragnących potomstwa.

Warto nadmienić w tym miejscu, iż obraz Matki Bożej Latyczowskiej nawiedza 20 kościołów lubelskich powiązanych z daną tajemnicą różańca świętego. Na stałe obraz ten ma pozostać w kościele Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przy ul. Bursztynowej.

Przemysław Męch MIC

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda