Home WiadomościZ kraju Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Ełcka

Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Ełcka

Redakcja

Delegatem KWPZM ds. zakonow męskich w diecezji jest ks. Piotr Walczak CRL.

W diecezji posługuje ponad 40 kapłanów z 5 zgromadzeń, w 10 domach zakonnych, prowadzących 10 parafii i ponad 100 sióstr zakonnych z 15 zgromadzeń, w 22 domach zakonnych. Jest 6 dziewic i 5 wdów konsekrowanych. To także jedyna w Polsce diecezja, gdzie biskup diecezjalny i biskup pomocniczy wywodzą się ze wspólnot życia konsekrowanego.

01.06.2020 roku, odbyło się doroczne święto jubileuszy święceń kapłańskich i profesji zakonnych. W uroczystej Mszy świętej w katedrze ełckiej, sprawowanej pod przewodnictwem bp Jerzego Mazura SVD, uczestniczyli jubilaci oraz wierni. Homilię wygłosił bp pomocniczy Adrian Galbas SAC. W tym roku swoje jubileusze obchodziło ok. 100 jubilatek i jubilatów. Najstarszym kapłanem w diecezji ełckiej był ks. Józef Kącki CRL, który w tym roku świętował 75 rocznicę święceń (wcześniej Biskup Ełcki odwiedził jubilata z okazji 100 lecia urodzin). Od 1947 roku jest związany z duszpasterstwem na terenie diecezji ełckiej.

W dniach 15-18.07.2020 roku, w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku, odbyły się rekolekcje dla małżeństw o tematyce „Wielka Tajemnica Wiary”, które prowadził ks. Marek Chmielniak SAC.

Zmali w minionym czasie zakonnicy, to m.in.: o. dr Józef Węcławik SVD, wieloletni misjonarz i rektor misyjnego seminarium werbistów w Pieniężnie oraz wspominany już ks. Józef Kącki CRL.

Na podstawie: www.diecezjaelk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda