Home WiadomościZ kraju Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Włocławska

Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Włocławska

Redakcja

Delegatem KWPZM ds. zakonow męskich w diecezji jest ks. Adam Stankiewicz MIC.

W diecezji jest 146 zakonników z 11 zgromadzeń męskich, w 19 domach zakonnych (m.in. prowadzą 12 parafii i opiekują się 5 sanktuariami) oraz ponad 200 sióstr zakonnych z 22 zakonów żeńskich, w 31 domach zakonnych. Jest dziewica konsekrowana i 17 wdów.

Warto zauważyć, że w tak małej diecezji są aż 4 wspólnoty kontemplacyjne: anuncjatki w Grąblinie koło Lichenia Starego, bernardynki w Warcie oraz karmelitanki bose we Włocławku, a w Bieniszewie-Klasztorze erem kamedułów.

„Zerwij maskę ze swej twarzy”, bo „możesz więcej” i jeszcze więcej, bo „życie tylko jedno masz i musisz o nie dbać”. Te oraz inne utwory o. Łukasza Buksy OFM mogli usłyszeć zebrani w malanowskiej świątyni 23.02.2020 roku, podczas koncertu ewangelicazyjnego w ramach spotkania dla młodzieży „Piękni, Młodzi, Wierzący – Eucharystia Młodych”.

13.06.2020 roku o. Gabriel Bartoszewski OFMCap przewodniczył w Licheniu ogólnopolskim uroczystościom ku czci 108 błogosławionych męczenników z czasów II wojny światowej.

13.03.2020 roku w Kole sprawowana była Eucharystia, której oprawa liturgiczna została przygotowana przez orionistki i „sympatyków zgromadzenia”, które posługuje w Kole od 1965 roku.

Na podstawie: www.diecezja.wloclawek.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda