Home WiadomościZ kraju Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Redakcja

Delegatem KWPZM ds. zakonow męskich w diecezji jest o. Andrzej Zalewski OFMConv.

W diecezji posługują 4 zakony męskie, z 28 kapłanami, prowadzący 4 parafie oraz 14 żeńskich instytutów życia konsekrowanego ze 140 siostrami. Jest też dziewica konsekrowana i 2 wdowy.

28.11.2020 roku, w kościele pw. MB Królowej Polski w Zamościu była sprawowana Eucharystia za zmarłych kapłanów i osoby konsekrowane. Do szczególnego udziału w tej wspólnej modlitwie byli zaproszeni kapłani oraz osoby życia konsekrowanego.

W ramach odpowiedzi na apel biskupa zamojsko-lubawczowskiego redemptoryści zaprosili na katechezy, mówiące o różnych aspektach związanych z Eucharystią, mające przybliżyć tajemnicę Kościoła, zwłaszcza wobec trudnego czasu pandemii.

12.03.2020 roku, w Biłgoraju, miało miejsce spotkanie z o. Adrianem Lorysiem OFM, kapłanem psychoterapeutą, w ramach 12 kroków do wolności chrześcijańskiej mających na celu pomoc w uwolnieniu się od nałogów i zniewoleń.

Wśród zmarłych zakonników, związanych z diecezją, należy wymienić o. Bruno Kalinowskiego OFMConv.

Na podstawie: www. diecezja.zamojskolubaczowska.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda