Michalici: Archanioł Michał przemierza Polskę i dotyka serc

Trwa niezwykła wędrówka po Polsce św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Wszyscy uczestniczy Peregrynacji doświadczają niezwykłej, wręcz namacalnej, duchowej obecności Wodza Anielskiego. – To tak jakbym był w samym sanktuarium w Monte Sant’ Angelo – wyznał jeden z uczestników Nawiedzenia.

W poniedziałek, 15 kwietnia św. Michał gościł u siebie, czyli w Domu Generalnym Księży Michalitów. Tam pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego ks. Kazimierza Radzika trwało całodzienne czuwanie modlitewne. Wymadlano opiekę św. Michała i potrzebne światło do podejmowania ważnych decyzji i wiernej realizacji michalickiego charyzmatu. Czuwanie zakończyła modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie duszy i ciała oraz o uwolnienie. Omadlano tysiące osób, które polecają się modlitwie Zgromadzenia. Wieczorem figura została procesjonalnie przeniesiona do Domu Zakonnego przy Wydawnictwie Michalineum. To tam m.in. drukowane są liczne książki o św. Michale i aniołach. Wspólnota zakonna i pracownicy drukarni przez 48 godzin będą dziękować i wypraszać potrzebne łaski dla siebie i swoich rodzin.

W środę o godz. 17.30 figura trafi do parafii pw. Matki Bożej Nieustającej pomocy w Duczkach k. Wołomina. Tam rozpocznie się 24 godzinne czuwanie. W dniach 19 – 21 IV św. Michał Archanioł nawiedzi parafię pw. św. Andrzeja Boboli w Markach Strudze.

Dalszy program obejmuje nawiedzenie w gimnazjum katolickim w Markach, klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej w Warszawie i parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie.

Za: www.michalici.pl