Home WiadomościZ kraju Michalici: Chrystus dla mnie wszystko! – formacyjny zjazd braci

Michalici: Chrystus dla mnie wszystko! – formacyjny zjazd braci

Redakcja

“Chrystus dla mnie wszystko. Niech wyjdzie ze mnie ‘ja’, bo Chrystus chce tam zamieszkać” – te słowa bł. Bronisława Markiewicza (“Zapiski życia wewnętrznego”, 31 IX 1866) stanowiły myśl przewodnią spotkania braci zakonnych naszego Zgromadzenia, które odbyło się w Markach, w dniach 2-6 stycznia 2012 roku.

Nasze braterskie grono liczyło 13 osób: Stanisław Baranowski (Monte Sant’ Angelo – Włochy), Andrzej Boczarski (Rzym – Włochy), Włodzimierz Czekalski (Castel Sant’ Elia – Włochy), Jacek Fiega (Marki), Janusz Gniadek (Miejsce Piastowe), Piotr Łyszczarz (Pawlikowice), Marian Pałubiak (Górki), Marek Rozborski (Marki-Michalineum), Stanisław Tymczyszyn (Górki), Roman Betleja (Młochów) Eugeniusz Wawrzonek (Stalowa Wola) i Andrzej Zimny (Krosno-Oratorium). Tematy, jakie podejmowaliśmy dotyczyły korzeni naszego Zgromadzenia i jego tożsamości dzisiaj. Moderatorem spotkania był ks. dr Marcin Różański, który również oprowadził nas po Katolickim Gimnazjum, w którym jest dyrektorem. Następnego dnia z ks. dr. Eugeniuszem Datą zatrzymaliśmy się nad tematem dotyczącym wiary michality – wczoraj i dziś. W ostatnim dniu towarzyszył nam ks. dr Henryk Skoczylas, który omówił obchody Jubileuszu 100-lecia śmierci bł. Bronisława Markiewicza.

Podczas tego krótkiego, ale owocnego pobytu, nie obyło się również bez wyjazdów. Nawiedziliśmy Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, sanktuarium maryjne w Loretto. Ciekawym doświadczeniem było spotkanie i rozmowa z misjonarzem ks. Grzegorzem Jasłowskim, który od kilku lat pracuje w Papui Nowej Gwinei. Dopełnieniem naszej radości było spotkanie z Ojcem Generałem ks. Kazimierzem Radzikiem.

W imieniu braci, którzy uczestniczyli w dorocznym zjeździe pragnę podziękować przede wszystkim wikariuszowi generalnemu ks. dr. Ryszardowi Andrzejewskiemu za organizację i moderowanie spotkania; wszystkim księżom za bardzo wartościowe homilie skierowane do nas; na ręce przełożonego domu ks. Sylwestra Szwajcy dziękujemy całej wspólnocie michalickiej w Markach-Strudze za miłą i braterską gościnność.

Janusz Gniadek CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda