Home WiadomościZ kraju Michalici – Toruń: Maluchy opanowały park na Bydgoskim Przedmieściu

Michalici – Toruń: Maluchy opanowały park na Bydgoskim Przedmieściu

Redakcja

MICToruniem po raz kolejny zawładnęły dzieci. W sobotę 04.06.2016 r., w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu odbył się „Michayland – Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków”, największa plenerowa impreza dla najmłodszych. Była to już 22. edycja imprezy organizowanej przez Oratorium im. bł. Bronisława Markiewicza w Toruniu. W sześćdziesięciu punktach zlokalizowanych w różnych miejscach tego wesołego miasteczka organizatorzy przygotowali dla dzieci gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami.

Michayland rozpoczął się tradycyjnie mszą świętą w intencji wszystkich dzieci Torunia w kościele Księży Michalitów, którą sprawował ks. Piotr Prusakiewicz CSMA – Redaktor Naczelny Dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, duszpasterz toruńskich żużlowców. W wypełnionej świątyni mówił o Orędziu Bożego Miłosierdzia, prezentując obraz Jezusa Miłosiernego. Oprawę muzyczną podjęła schola „Promyki Maryi”. Na zakończenie Eucharystii rozdane zostały losy loterii fantowej, w której można było wygrać ponad tysiąc nagród. Później zaczęła się wielka zabawa. Dzieciaki opanowały cały park na Bydgoskim Przedmieściu.

O godz. 10.00 ks. Krzysztof Winiarski – dyrektor Oratorium otworzył „Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków” przekazując symboliczny klucz do parku dla najmłodszych i odtąd rozpoczęła się wielka plenerowa zabawa. Było gdzie i na czym się bawić. Oratorium na Rybakach przygotowało dla nich mnóstwo atrakcji. Tegoroczne atrakcje miały charakter artystyczny, rekreacyjno – sportowy oraz edukacyjny.

W tym roku na małych gości Fantastycznego Miasteczka Dzieciaków czekało ponad 60 stanowisk do zabawy: dmuchańce, trampoliny, gokarty, konny tramwaj, konkursy plastyczne, malowanie włosów i buziek, a także gry zespołowe, park linowy i plac zabaw. Były nowe atrakcje: segway, eurobunge, symulator 3D, foto-budka, przejażdżki konikami. Zabawa trwała od godzin porannych do późnego popołudnia.

Dzieci mogły przejechać się tramwajem konnym, wspiąć się na ściankę albo obejrzeć od środka wóz strażacki. Zaprezentowano pokazy sztuk walki, które zgromadziły liczną publiczność. Na dużej scenie odbyły się koncerty, przedstawienia oraz pokazy taneczne, m.in. z Młodzieżowego Domu Kultury, Dom Harcerza, Małej Rewii, Ogniska Artystycznego „Wrzos” i dziecięcej grupy cyrkowej oraz koncert akordeonowy gościa z Ukrainy – Ivana Gaidychuk. Mogliśmy podziwiać najlepsze dziecięco – młodzieżowe zespoły wokalno – taneczne. Atrakcji było tak wiele, że nie sposób wszystkich wymienić. Największym powodzeniem wśród dzieciaków cieszyło się malowanie twarzy i włosów. Organizatorzy szacują, że w imprezie uczestniczyło około 20 tysięcy osób.

– Na co dzień ten park jest nieco uśpiony, bowiem ludzie tutaj przychodzą raczej na spacery i dla odpoczynku. Jednak raz w roku to miejsce ożywa – cieszy się ksiądz Krzysztof Winiarski, dyrektor toruńskiego Oratorium. Przez jeden dzień jest tutaj gwarno, wesoło i bardzo dużo się dzieje. To dobrze, że na festyn przychodzą całe rodziny. Mamy, ojcowie, dziadkowie i dzieci – wszyscy wspólnie się bawią – bo Michayland kibicuje rodzinom.

Oczywiście te osoby, które zawitały na Rybaki tego dnia, nie miałoby tylu wrażeń, gdyby nie sponsorzy i opiekunowie Oratorium. Honorowy Patronat nad imprezą objęli p. Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz p. Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia. Ta zabawa nie byłaby możliwa bez pomocy sponsorów, ludzi dobrej woli, którzy materialnie i osobiście wspomogli imprezę. Gorąco im za to dziękujemy.

Na słowo uznania i podziękowania zasłużyli wolontariusze zawiązani z toruńskim Oratorium skupieni w Michalickim Centrum Wolontariatu, którzy w liczbie 200 osób pomagali na różny sposób w prawidłowym i bezpiecznym przebiegu Michaylandu.

O godz. 15.00 odbyło się losowanie nagród głównych w obecności szacownych gości: przybył do nas Michał Zaleski – Prezydent Torunia, z ramienia Urzędu Marszałkowskiego gościł Przemysław Przybylski – Radny Sejmiku Woj. Kujawsko – Pomorskiego,  Zgromadzenie św. Michała Archanioła reprezentował – Ks. Robert Giza – proboszcz Parafii, Izabella Miłoszewska – dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UMT, Jan Mrozowski – konsul honorowy Republiki Mołdawii, Rafał Drączkowski – reprezentujący Kanclerza Toruńskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Toruniu, Piotr Rozwadowski–prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Toruniu, Jadwiga Wojciechowska – prezes Banku Żywności w Toruniu.

Patronat medialny nad XXII Michaylandem objęły Telewizja Toruń, Radio Eska Toruń, Radio Wawa, Dziennik „Nowości” i Tygodnik „Niedziela” oraz Dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”

Podsumowując, Dzień Dziecka pn. Michayland to był wyjątkowy czas dla każdego malucha, dlatego toruńskie Oratorium sprawiło, by w ten dzień na buzi każdego malucha malował się uśmiech. Nic bardziej nie ucieszy nasze pociechy niż wspólne zabawy, czy rodzinna integracja w tak urokliwym miejscu jak park na Bydgoskim Przedmieściu. Jednym słowem, tego dnia to była wyśmienita zabawa w „Fantastycznym Miasteczku Dzieciaków”.

Więcej na www.oratorium.torun.pl

* Program pn. „Michayland 2016 – Fantastyczne Miasteczko Dzieciaków” dofinansowano ze środków Miasta Toruń”

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda