Home WiadomościZ kraju MSZ i episkopat działają na rzecz bezpieczeństwa polskich misjonarzy

MSZ i episkopat działają na rzecz bezpieczeństwa polskich misjonarzy

Redakcja

W Warszawie odbyło się kolejne spotkanie zespołu roboczego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz strony kościelnej, poświęcone zarówno sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej, jak i ogólnie działaniom na rzecz misji. Podczas poprzedniego spotkania zdecydowano o powołaniu wspólnego zespołu ds. misji. Ze strony kościelnej w zespole zasiada ks. Kazimierz Szymczycha, sekretarz Komisji Episkopatu ds. Misji. Nowe gremium ma zajmować się nie tyko sytuacją misjonarzy w Republice Środkowoafrykańskiej, ale i na wszystkich innych misjach, gdzie pracują Polacy.

Wspólny zespół służy „dla informacji i analizowania sytuacji, gdyby coś podobnego jak teraz [w Republice Środkowoafrykańskiej] jeszcze się zdarzyło – powiedział ks. Szymczycha. – Jest to taki wspólny mianownik naszych wysiłków, że szanujemy naszych «ambasadorów», jakimi są zapewne w tych 97 krajach nasi polscy misjonarze i misjonarki”.

Warto dodać, że bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zwrócił się do biskupów i przełożonych zakonnych, by w najbliższym czasie nie wysyłać misjonarzy do Republiki Środkowoafrykańskiej.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda