Home WiadomościZ kraju XXIII Zebranie Prowincjalne Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni)

XXIII Zebranie Prowincjalne Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni)

Redakcja

Rozpoczęcie XXIII Zebrania Prowincjalnego Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni)Niedziela 24 stycznia 2015 r. jest dniem nieoficjalnego rozpoczęcia XXIII Zebrania Prowincjalnego Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni), które będzie się odbywać w dniach 25-30 stycznia 2016 r. w pallotyńskim Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie.

Zebranie Prowincjalne – stosownie do wymagań Prawa SAC – dokona oceny aktualnej sytuacji Prowincji w kontekście zachodzących zmian w Kościele i w świecie.

W kontekście minionych trzech lat, jakie upłynęły od ostatniego Zebrania Prowincjalnego w lutym 2013 r., delegaci w liczbie 46 uczestników (18 z urzędu i 28 wybranych spośród współbraci całej Prowincji) pochylą się nad najistotniejszymi sprawami Prowincji, dokonując również oceny realizacji podjętych wówczas uchwał i zaleceń.

Istotnym impulsem do wytyczenia nowych nurtów duchowo-apostolskich dla Prowincji i Stowarzyszenia są propozycje Zarządu Generalnego SAC przygotowane w kontekście zbliżającego się XXI Zebrania Generalnego, które odbędzie się w Rzymie w dniach od 19 września do 15 października 2016 r. Stąd zasadniczy temat obu Zebrań, dotyczący całego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, który brzmi: Regułą  podstawową naszego najmniejszego Stowarzyszenia jest życie Pana naszego Jezusa Chrystusa (OOCC III, 40; WP II, 297).

Dodatkowym przedmiotem refleksji będzie: Rodzinny Apostolat i Rok Święty Miłosierdzia.

Problematyka rodziny i trwającego jubileuszowego Roku Miłosierdzia, została również zainspirowana przez list Przełożonego Generalnego z dnia 25 lipca 2015 r., skierowany do wszystkich współbraci Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Jednocześnie wpisuje się ona w szeroko pojętą troskę o przyszłość rodziny, która w połączeniu z krzewieniem kultu Bożego Miłosierdzia, znajduje się w centrum wysiłków duszpasterskich i strategii działania Zarządu Prowincjalnego aktualnej kadencji.

Na posiedzeniu Rady Prowincjalnej w dniu 16 stycznia 2016 r. przyjęto propozycję porządku dnia na 24 i 25 stycznia.

24 stycznia (niedziela) jest dniem przyjazdu i zawiązania wspólnoty. W ciągu dnia, uczestnicy XXIII Zebrania Prowincjalnego spodziewani są w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie.

O godz. 20.00 zaplanowana została wspólna kolacja.

25 stycznia (poniedziałek) jest dniem oficjalnego rozpoczęcia Zebrania. Planowany program tego dnia przedstawia się następująco:

7.30 – Jutrznia, śniadanie
10.00 – Konferencja duchowa
12.00 – Msza św. na rozpoczęcie Zebrania
13.00 – Modlitwy pallotyńskie, obiad, czas wolny
15.00 – Sesja inauguracyjna
16.30 – Przerwa
17.00 – Wznowienie obrad
18.45 – Nieszpory
19.00 – Kolacja
19.45-20.15 – Adoracja NS (w ciszy)

Informacje dotyczące Zebrania Prowincjalnego będą również sukcesywnie udostępniane na stronie internetowej Prowincji Chrystusa Króla w zakładce KAPITUŁA.

Życząc wszystkim uczestnikom XXIII Zebrania Prowincjalnego wielu cennych inspiracji i owocnego czasu pracy, wszyscy Współbracia zaproszeni są do zachowania jedności modlitewnej i śledzenia na bieżąco przebiegu Zebrania!

Ks. Piotr Jan Karp SAC

Za: www.pallotyni.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda