Home WiadomościZ kraju Niniwa Team: I ruszyli w Nieznane!

Niniwa Team: I ruszyli w Nieznane!

Redakcja

Dziś, 4 sierpnia rozpoczęła się wyprawa rowerowa „w Nieznane”. Już o 5.00 rano 21 rowerowych śmiałków wraz z grupą ok. 150 gości stawiło się w kościele w Kokotku na uroczystą Eucharystię, w której przewodniczył ks. bp Jan Wieczorek. Ksiądz biskup w kazaniu nawiązał do dzisiejszego czytania mówiąc o tym, że rowerzyści będą używać nóg do noszenia pokoju.
Po Mszy świętej wszyscy obecni na pożegnaniu udali się na pyszny żurek i z niecierpliwością czekali na wyjazd NINIWA Teamu. W pożegnaniu wzięli udział m.in. partnerzy honorowi NINIWA Team: oprócz ks biskupa, o. Andrzej Korda OMI p.o Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów oraz Burmistrz Lublińca p. Edward Maniura. Przemowy, tradycyjne tańce przed wyjazdem, chwila modlitwy, poświęcenie rowerów i czułe uściski bliskich, którzy żegnali swoich młodych podróżników na najbliższe 6 tygodni – tak wyglądały ostatnie chwile przed wyjazdem. Rodzice i znajomi będą mogli od tej pory oprócz sporadycznych kontaktów telefonicznych jak co roku śledzić poczynania śmiałków przez internet za pośrednictwem strony www.niniwateam.pl. W tym roku jednak coś zupełnie nowego! Relacje będą pisać znane postacie ze świata muzyki chrześcijańskiej m.in Krzysztof „Kmieta” Kmiecik czy Magda Anioł, których organizatorzy nazwali „Piórami Pokoju”. Muzycy pisać będą relacje w oparciu o przekazy na żywo z trasy i wplatając swoje własne refleksje oraz doświadczenia w kontekście pokoju na świecie.

Jednak to nie koniec nowości! Jak sama nazwa wyprawy wskazuje, rowerzyści będą jechać w Nieznane. Żadna osoba, która wyruszyła dziś w swoją podróż na dwóch kółkach (nawet o. Tomek) nie wie gdzie zakończy się wyprawa! Czy to będzie w Turcji, Włoszech czy Anglii, a może w całkowitym jeszcze innym kierunku zależy wyłącznie od głosowania internautów! A jak wygląda program do głosowania? Codziennie na naszej stronie (po otrzymaniu wiadomości od uczestników, gdzie zatrzymali się na nocleg) będzie aktywna geomapa, na której będzie ukazany punkt noclegu oraz okrąg o promieniu 200 km (przewidywany dzienny dystans). Okrąg ten został podzielony na 36 kierunków (po 10 stopni każdy). Zwycięży ten kierunek, w który kliknie największa ilość internautów! Wyprawa w tym roku ruszyła w intencji pokoju na świecie. Przewodnikami duchowymi grupy są tzw. GIGANCI POKOJU, czyli 3 znane postacie: święty Franciszek, św. Matka Teresa z Kalkuty oraz Brat Roger z Taize.

Dziś rowerzyści pojechali zgodnie z wczorajszym głosowaniem na stronie niniwateam.pl w kierunku Czech. Czy uda im się dojechać do wyznaczonego miasta, na który przez wczorajszy cały dzień zagłosowało najwięcej osób? Miasto nosi nazwę Bystrice pod Hostynem. Mamy nadzieję że tak, lecz dowiemy się tego już wieczorem.

um

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda