Home WiadomościZe Świata Portugalia-Hiszpania-Włochy: salezjańska propozycja dla młodych

Portugalia-Hiszpania-Włochy: salezjańska propozycja dla młodych

Redakcja

Pod hasłem „Pójdziemy z Tobą” (Vamos contigo) trwa międzynarodowy obóz letni Campobosco 2014, zorganizowany przez salezjańskie duszpasterstwo młodzieży z Hiszpanii i Portugalii. W tym roku bierze w nim udział blisko 500 osób: młodzież, animatorzy, salezjanie i salezjanki. Celem Campobosco jest spotkanie młodych z duchowością salezjańską.

Campobosco organizowane jest co trzy lata dla młodzieży powyżej 19. roku życia. Przez kilka dni młodzi ludzie odwiedzają miejsca związane z życiem św. Jana Bosco i początkami salezjańskiego charyzmatu. W tym roku Campobosco odbywa się tuż przed rozpoczęciem obchodów 200-lecia urodzin założyciela Rodziny Salezjańskiej.

Campobosco 2014 rozpoczęło się w Barcelonie, która gościła Jana Bosco w 1886 r. Następnie młodzież udała się do Mornese we Włoszech, gdzie urodziła się św. Maria Mazzarello, założycielka salezjanek. Już w Turynie młodzi ludzie odwiedzą wszystkie miejsca związane z początkami charyzmatu salezjańskiego, szczególnie Valdocco, gdzie powstało zgromadzenie. Podczas podróży młodzież ma okazję, aby poznać duchowość Jana Bosko i Marii Mazzarello oraz źródła ich koncepcji edukacyjnej. Spotka się także z przełożonymi generalnymi salezjanów i salezjanek. „Campobosco to przede wszystkim osobiste poznanie duchowego doświadczenia Jana Bosko, aby kroczyć w świętości zgodnie z powołaniem, które każdy otrzymał” – mówią organizatorzy.

Campobosco 2014 potrwa do 9 sierpnia.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt 

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda