Home WiadomościZ kraju Nowa publikacja TNFS podejmująca refleksję nad wychowaniem do dialogu

Nowa publikacja TNFS podejmująca refleksję nad wychowaniem do dialogu

Redakcja

Opublikowano nową książkę pod redakcją ks. Mirosława Wierzbickiego SDB, współbrata Inspektorii Pilskiej, “Religie a wychowanie do dialogu. Idee edukacyjne, filozoficzno-antropologiczne i teologiczne”. Książka jest owocem pracy autorów pochodzących z różnych ośrodków naukowych w kilku krajach świata. Podejmują oni wspólną refleksję nad wychowaniem do dialogu, zwracając uwagę na znaczenie religii w tym procesie. Jest to IV tom z serii “Biblioteka Towarzystwa Franciszka Salezego”.

W ostatnich latach zauważa się, że religia wnosi do współczesnego społeczeństwa duży potencjał w rozwój i wychowanie człowieka. Pojawia się w niej wiele ujęć wychowania do dialogu, który podkreśla inność każdego człowieka, a jednocześnie „zaprasza i pomaga w spotkaniu się z samym sobą”. Publikacja ta wskazuje na szerokie spektrum zagadnień dialogicznych mających swoje źródło w dociekaniach pedagogicznych, filozoficznych i teologicznych. Ich bogactwo i różnorodność potwierdzają zarówno trafność podjętych badań, jak i zasadność wydania niniejszego tomu.

Książka do pobrania na stronie: www.tnfs.pl.

Tom IV Biblioteki TNFS: Mirosław S. Wierzbicki red., Religie a wychowanie do dialogu. Idee edukacyjne, filozoficzno-antropologiczne i teologiczne, Towarzystwo Naukowe Franciszka Salezego: Warszawa 2018, ss. 205 [ISBN 978-83-61451-17-4 DOI: 10.21852/tnfs.2018.1].

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda