Home WiadomościZ kraju Nowe książki wydawnictwa Homo Dei

Nowe książki wydawnictwa Homo Dei

Redakcja

Wydawnictwo Homo Dei przygotowało kilka nowości na wakacje. Wśród nich warto zauważyć książki “Jak zadbać o swoją spowiedź”, “Czy jeszcze ślubować rady ewangeliczne?” oraz ilustrowany modlitewnik dla dzieci.

Kazimierz Fryzeł CSsR
Jak zadbać o swoją spowiedź

Ten niewielki poradnik zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości związane z tym sakramentem, a także liczne wskazówki praktyczne pomocne w przygotowaniu się do spowiedzi i owocnym przeżyciu jej. Przypomina też o pozytywnym wymiarze Dekalogu oraz roli rachunku sumienia w codziennym podążaniu drogą nawrócenia – ku pełni życia.

Modlitwy za przyjaciół. Modlitewnik dla dzieci

Pięknie ilustrowany zbiór modlitw dla najmłodszych dzieci pomoże im zrozumieć, że Bóg jest z nimi wszędzie: w zabawie, nauce, chorobie… Prostymi słowami uczy je dziękować za rodzinę, przyjaciół, zwierzęta oraz powierzać Mu swoje smutki.

Jacek Zdrzałek CSsR
Czy jeszcze ślubować rady ewangeliczne? Refleksje o ślubach zakonnych

Co oznacza dla nas życie ślubami dzisiaj?
Jednym ze sposobów naśladowania Jezusa są rady ewangeliczne, które ślubują osoby konsekrowane. W książce tej pragnę podzielić się pewnymi wiadomościami i przemyśleniami na ten temat, które mogą pomóc w przeżywaniu zakonnych dni skupień i rekolekcji. Może sprawią one, że odnowa, do której jesteśmy wciąż wzywani, dotrze do najtajniejszych głębi naszej zakonnej konsekracji.

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda