Home WiadomościZ kraju Zgromadzenie Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Mariówce – XIX Kapituła Generalna

Zgromadzenie Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Mariówce – XIX Kapituła Generalna

Redakcja

W domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Mariówce, odbywa się w tych dniach XIX zwyczajna Kapituła Generalna. Jednym z zadań Kapituły jest wybór Przełożonej Generalnej i Jej Rady na okres sześcioletniej kadencji.

16 lipca 2012 r. Przełożoną Generalną Zgromadzenia została wybrana m. Mirosława Grunt. Wyborom przewodniczył ordynariusz diecezji radomskiej JE ks. Bp Henryk Tomasik.

Obecna Kapituła Generalna przebiega pod hasłem „Odnówmy się w duchu naszego powołania (bł. Honorat). Charyzmat Służek Niepokalanej a wyzwania nowej ewangelizacji”.

Siostry Delegatki na Kapitule reprezentują: Dom Generalny i domy zależne bezpośrednio od przełożonej generalnej, trzy polskie prowincje; łomżyńską, płocką i sandomierską oraz prowincje zagraniczne: amerykańską i litewską a także delegatury: afrykańską i łotewską.

W Mariówce, która leży na terenie diecezji radomskiej, od ponad 100 lat ma swoją siedzibę Zarząd Generalny Zgromadzenia. Tutaj, pod okiem Maryi, siostry zgłębiają dar swego powołania, odbywając formację podstawową; postulat, nowicjat, juniorat oraz przeżywają coroczne rekolekcje i dni odnowy.

Przy domu generalnym realizują się też istotne formy apostolskiej działalności Zgromadzenia – wychowanie i edukacja dzieci i młodzieży w prowadzonych tu szkołach: liceum ogólnokształcącym, gimnazjum i szkole podstawowej; pomoc ludziom chorym i cierpiącym w nowo powstałym Dziele Pomocy Chorym „Promień”.

Za: s. Ewa Stolarek

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda