Home WiadomościZ kraju XVI Góreckie Dni Młodości (GDM)

XVI Góreckie Dni Młodości (GDM)

Redakcja

W  dniach 2 VII – 7 VII 2012 r. u Misjonarzy Świętej Rodziny w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej odbyły XVI Góreckie Dni Młodości (GDM) pod hasłem: „IDŹCIE I GŁOŚCIE” – MŁODZI NA MISYJNEJ DRODZE KOŚCIOŁA.

Ponad 150  młodych ludzi, którzy przyjechali z Polski, Niemiec, Czech i Białorusi, zatrzymało się w rozważaniach nad misyjną działalnością Kościoła.

Tematy poszczególnych dni tegorocznego GDM-u pozwoliły spojrzeć całościowo na swoje życie oraz dostrzec w nim zamysł Boży. Wzrastamy w wierze, nadziei i miłości, aby być lepszym narzędziem w rękach Boga. Każdy z nas wezwany jest, aby głosić orędzie Zmartwychwstałego Chrystusa. Mając powołanie do świętości, miłość Chrystusa przynagla nas, aby podzielić się tą dobrą Nowiną z braćmi i siostrami na każdej szerokości geograficznej. Zanim wyruszymy na misyjny szlak, powinniśmy poznać prawdę o sobie.

Na spotkania z młodzieżą zaproszeni zostali misjonarze oraz osoby świeckie, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i ukazali wartość dawanego świadectwa oraz mocy Słowa Bożego. Każdy dzień wypełniony był modlitwą, wspólną zabawą i śpiewem. Pracowaliśmy w wymiarze warsztatowym, poznając siebie oraz udoskonalając swoje zdolności poprzez realizowanie twórczych projektów.

Omawialiśmy „moje wczoraj”, aby lepiej zrozumieć, jaki wpływ mieli inni na nasze życie, na „moje dzisiaj”, czyli jaki jestem dzisiaj, aby móc lepiej usłyszeć i zrozumieć posłanie, skierowane przez Jezusa – „Idź i głoś”.

Misje Ad gentes oraz reewangelizacja, stają się „moim jutro”, posługą oraz zadaniem we współczesnym Kościele. Jako młodzi, chcemy się włączyć w misyjną działalność Kościoła.

Na zakończenie Góreckich Dni Młodości odbył się tradycyjnie festiwal piosenki religijnej Maria Carmen. Cała sobota 7 VII 2012 r. była dniem przygotowania do Festiwalu Maria Carmen 2012. Od lat ten Festiwal gromadził ludzi w Górce Klasztornej, aby pieśnią
oraz radosnym tańcem wielbić Boga, dziękując za tak wspaniały dar, jakim jest Matka Boża. Piękna Pani na Krajnie króluje i wspiera wszystkich, którzy przybywają do tego niezwykłego miejsca. Pierwsze wzmianki kultu Maryjnego w Polsce, mówiące o Królowej na Krajnie, zobowiązują nas, aby w szczególny sposób uczcić Matkę Bożą.

Na scenie młodzi prezentowali taniec oraz teatr, było wiele radości podczas śpiewania i wspólnej zabawy u Matki. Festiwal zakończył się występem Violi Brzezińskiej, gwiazdy tegorocznego Maria Carmen.

Opracował: x. Robert Ablewicz MSF

Za: x. Bogdan Mikutra MSF

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda