Home WiadomościZ kraju Nowości wydawnictwa Homo Dei

Nowości wydawnictwa Homo Dei

Redakcja

Prezentujemy nowości wydawnictwa Homo Dei – OO. Redemptorystów

Kwartalnik „Homo Dei” nr 1/2013

Kolejny numer kwartalnika w Roku Wiary przynosi wiele interesujących tekstów dotyczących problematyki przeżywanego właśnie czasu. Zapraszamy do spojrzenia na wiarę w nowym szerokim kontekście: historycznym, teologicznym, a zwłaszcza duszpasterskim. Polecamy teksty o. Stanisława Bafii, ks. Grzegorza Sokołowskiego, ks. Zenona Hanasa. Szczególną uwagę zwracamy na wywiad z Ojcem Generałem Michaelem Brehlem CSsR. Ponadto, jak w każdym numerze, aktualności z nauczania Kościoła, materiały formacyjne dla kapłanów, spojrzenie na Kościół oczami świeckich, myśli do homilii, sprawozdania i kino z duszą. Prezentujemy i polecamy także nowe wartościowe książki.

stron 228, format A5, cena 18 
Polecamy prenumeratę naszego kwartalnika, więcej informacji tutaj


Nowe myśli do homilii na niedziele i święta. Rok A – B – C

Po dobrym przyjęciu poprzedniego tomu Myśli do homilii… prezentujemy drugi zbiór rozważań, również pomyślany jako pomoc do homilii przygotowywanych na niedziele i święta roku liturgicznego w trzyletnim cyklu. Dzięki wielu autorom i bogatej treści z pewnością będzie pomocna w jeszcze lepszym głoszeniu słowa Bożego.

Polecamy głównie kaznodziejom, jak i każdemu, kto pragnie oddać się głębszej refleksji nad treścią niedzielnej Liturgii Słowa.

stron 480, format A5, cena 39 zł


Rachunek sumienia z modlitwami dla uczniów klas IV–VI

Rachunek sumienia dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej pomoże w starannym przygotowaniu się do spowiedzi, owocnym jej przeżyciu oraz dobrym odprawieniu pokuty. Dzięki różnorodności ujęć oraz przejrzystemu językowi skutecznie zachęci młodych czytelników do regularnego praktykowania sakramentu. Książeczka zawiera także wiele podstawowych modlitw.

stron 44, format 90 x 139, cena 2,50 
Proponujemy specjalne rabaty przy zamówieniach większej liczby egzemplarzy.
od 50 egz. 2 zł (+ koszty przesyłki)
od 100 egz. 1,75 zł (+ koszty przesyłki)

 

Polecamy książki poruszające aktualne tematy społeczne:


Gabriele Kuby
Rewolucja genderowa. Nowa ideologia seksualności

Książka jest analizą powstania, rozwoju i konsekwencji ideologii genderowej oraz jej obecnej sytuacji. Poparta obszerną i aktualną dokumentacją naukową, wyraża nie tylko głębokie i uzasadnione obawy naukowca o przyszłość chrześcijańskiej Europy i świata ludzkiej kultury, ale również – jeśli nie przede wszystkim – katolickiej małżonki i matki trojga dzieci, która troszczy się o przyszłość „wszystkich naszych dzieci”.

Autorka w bieżącym roku odwiedzi Polskę z serią spotkań i wykładów. Ze swej strony zapraszamy na spotkanie w Krakowie w maju. Więcej informacji oraz zapisy tutaj.

stron 168, format 125 x 195, cena 22 zł


Ettore Gotti Tedeschi, Rino Cammilleri
Pieniądze a niebo. Katolicy wobec ekonomii globalnej

Kapitalizm, globalizacja, wolny rynek, ekonomia, światowy kryzys. Jaką postawę wobec tych rzeczywistości powinien zająć katolik? Dociekliwy intelektualista oraz ekonomista praktyk, odwołując się do nauki społecznej Kościoła, próbują wskazać odpowiedź na te problemy. Przekonują, że włączenie etyki i moralności w działalność gospodarczą stanowi warunek konieczny uzdrowienia światowej ekonomii. Książka stanowi doskonały komentarz do encykliki Benedykta XVI Caritas in veritate.

stron 156, format A5, cena 29 


Daniel P. Klimek
Sekrety Sądu Najwyższego. Manipulacje przemysłu aborcyjnego

W tym roku mija 40. rocznica zalegalizowania aborcji w USA.
Książka Sekrety Sądu Najwyższego przedstawia historię manipulacji prawem konstytucyjnym na przykładzie dwóch przełomowych spraw sądowych, które w 1973 roku przyczyniły się do zalegalizowania aborcji na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Autor ujawnia kulisy tych spraw, skrzętnie ukrywane przed opinią publiczną, oraz ich prawdziwych uczestników – wielkie korporacje czerpiące zyski z przemysłu aborcyjnego pod płaszczykiem walki o prawa kobiet i „wolność wyboru”.
Główna bohaterka jednego z procesów po latach zrozumiała swój błąd i przyznała się do manipulacji, w której uczestniczyła. Stała się także zaangażowaną uczestniczką ruchów pro-life.
Warto zobaczyć, jak wypracowany 40 lat temu schemat jest powtarzany także i dzisiaj.

stron 220, format A5, cena 20 zł


Więcej na: www.homodei.com.pl


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda