Home WiadomościZ kraju O. Mieczysław Witalis wyróżniony Dyplomem Benemerenti 2013

O. Mieczysław Witalis wyróżniony Dyplomem Benemerenti 2013

Redakcja

1 stycznia 2013 roku o. Mieczysław Witalis ze wspólnoty redemptorystów w Szczecinie został uhonorowany Dyplomem Benemerenti przez ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Wyróżnienie to zostało przyznane za wieloletnią formację pokoleń kapłańskich oraz pełną oddania posługę spowiednika i ojca duchownego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Laudację prezentującą laureata wygłosił przedstawiciel kręgów kultury miasta Szczecina.

Uroczystość poprzedziła Msza św. na rozpoczęcie nowego roku w bazylice archikatedralnej w Szczecinie pod przewodnictwem metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Wyróżnienie zostało wręczone podczas noworocznego koncertu kolęd, które wykonał Chór Męski Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego oraz Szczeciński Chór Chłopięcy Słowiki, pod dyrekcja Grzegorza Handke.

Ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga ustanowił wyróżnienie metropolity szczecińsko-kamieńskiego pod nazwą „Dyplom Benemerenti” w celu docenienia dorobku i promowania osób, które swoją działalnością urzeczywistniają wartości ewangeliczne w życiu społeczno-kulturalnym. Nagroda jest przyznawana każdego roku w dniu 1 stycznia.

Fotogaleria z uroczystości na stronie: http://www.diecezja.szczecin.pl/fotogalerie/1712-Noworoczne-koledowanie-i-Dyplomy-Benemerenti-2013

o. Sylwester Cabała CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda