Home WiadomościZ kraju Oblaci NMP: Arturo Mari w Kodniu

Oblaci NMP: Arturo Mari w Kodniu

Redakcja

W Niedzielę Palmową Kodeńskie Sanktuarium odwiedził niezwykły gość. Podczas wieczornego spotkania parafianie i pielgrzymi mogli wysłuchać świadectwa świętości Jana Pawła II, które złożył Arturo Mari – osobisty fotograf Jana Pawła II. Przez 27 lat towarzyszył Ojcu Świętemu w Jego posłudze.

Poruszające słowa świadectwa i wspomnień, przeplatane fotografiami Papieża Polaka, a także odcinki emitowanego w TVP 1 filmu „Metr od świętości”, wprowadzały zgromadzonych słuchaczy w zadumę i roniły łzy wzruszenia. W spotkaniu uczestniczył Ordynariusz Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – o. dr Ryszard Szmydki OMI, był również obecny senator RP Grzegorz Bierecki oraz producent serialu „Metr do świętości” i ambasador Zakonu Maltańskiego na Kubie – Przemysław Häuser.

Sanktuarium Maryjne w Kodniu było jednym z nielicznych miejsc, jakie odwiedził osobisty fotograf Ojca Świętego Jana Pawła II, składając świadectwo świętości Papieża Polaka. Kardynał Karol Wojtyła odwiedził Kodeń dwukrotnie – miało to miejsce w 1969 roku z okazji 150-lecia diecezji podlaskiej (siedleckiej) oraz w 1977 roku z okazji 50-lecia powrotu obrazu Matki Bożej Kodeńskiej z wygnania na Jasnej Górze. Jako Następca św. Piotra, Jan Paweł II, nawiązywał do swojej obecności w Kodniu, wielokrotnie powracał do lektury „Błogosławionej winy” Zofii Kossak-Szczuckiej. Kodeńskie Sanktuarium posiada relikwie Jana Pawła II oraz dary, które ofiarował Matce Bożej Kodeńskiej jako papież – kielich z pateną oraz ornat.

o. Paweł Gomulak OMI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda