Odpowiedź sióstr serafitek ws. zarzutów dot. DPS

deon.plNatychmiast po otrzymaniu niepokojących informacji o nieprawidłowościach w zachowaniu pracowników wobec podopiecznych placówki, podjęto działania w celu ich wyjaśnienia – napisała w oświadczeniu przekazanym KAI s. Agnieszka Bachul, przełożona prowincjalna Zgromadzenia CMBB.

Dodała, że zadecydowano o odwołaniu dyrektorki Domu Pomocy Społecznej w Białce Tatrzańskiej.

A oto pełna treść oświadczenia:

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi sprawy niewłaściwego traktowania podopiecznych w DPS w Białce Tatrzańskiej prowadzonego przez Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej, oświadczam, że natychmiast po otrzymaniu niepokojących informacji o pewnych nieprawidłowościach w zachowaniu pracowników wobec podopiecznych placówki podjęto działania w celu ich wyjaśnienia. W ostateczności zadecydowano o odwołaniu dyrektorki DPS.

Na miejsce odwołanej została mianowana przez Zgromadzenie siostra Grażyna Gacek, która posiada długoletnie doświadczenie pracy z dziećmi i bardzo dobre referencje.

Obecnie sprawę wyjaśnia Prokuratura w Nowym Sączu przy pełnej współpracy ze strony Zgromadzenia.

Postępowanie jest w toku i dotychczas nie postawiono nikomu konkretnych zarzutów.

Zgromadzeniu bardzo zależy na wyjaśnieniu tej sprawy dla dobra podopiecznych, którym służy w Białce Tatrzańskiej od kilkudziesięciu lat.

s. Agnieszka Bachul,
przełożona prowincjalna Zgromadzenia CMBB

KAI/pk

Za: www.deon.pl