Home WiadomościZ kraju Orioniści: 839 spotkanie Rady Prownicjalnej

Orioniści: 839 spotkanie Rady Prownicjalnej

Redakcja

W czwartek 28 czerwca odbyło się 839 spotkanie Rady Prowincjalnej, podczas której prowincjał i Radcy składali sprawozdania z minionej kadencji 2009–2012 i przekazywali zadania następcom w kadencji 2012-2015. Gościem podczas spotkania był J.E. ks. bp Marian Buczek ordynariusz diecezji charkowsko-zaporoskiej, który podzielił się refleksjami na temat sytuacji kościoła w jego diecezji na Ukrainie i wskazał na możliwość współpracy duszpasterskiej.

Podczas tego spotkania posługę jako Radcy zakończyli trzej Współbracia: ks. Piotr Jasek, ks. Janusz Nowak i ks. Kazimierz Poręba. Składamy serdeczne podziękowania za ich posługę.

Ks. Piotrowi Jaskowi, który w minionej kadencji pełnił posługę wikariusza prowincjalnego tak szczególnie dziękujemy za troskę o formację ”dorosłych” zakonników i formację młodzieży w oriońskich parafiach.

Ks. Januszowi Nowakowi, który pełnił posługę ekonoma prowincjalnego gorąco dziękujemy za kompetentną troskę o sprawy ekonomiczne prowincji oraz za rozwój Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro.

Ks. Kazimierzowi Poręba szczególnie dziękujemy za wspaniałe animowanie i prowadzenie ku rozwojowi Oriońskiego Ruchu Świeckiego.

Życzymy im, aby zdobyte doświadczenia były dla nich źródłem owocnego życia jako duchowych synów Ojca Założyciela – ks. Alojzego Orione.

Deo gratias!

Za: www.orionisci.rel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda