Orioniści: Wizyta nowego Przełożonego Generalnego w Polsce

orione-plW Uroczystość Wszystkich Świętych przybył ze swą pierwszą wizytą do naszej polskiej Prowincji zakonnej nowy Przełożony Generalny z Rzymu ks. Tarcisio Vieira. Ks. Generał odwiedził już nasze placówki w Warszawie-Aninie, Wołominie, Czarnej i w Brańszczyku.

Ks. Tarcisio Gregório Vieira jest Brazylijczykiem, ma 52 lat życia, 25 lat kapłaństwa i 34 życia zakonnego. Urodził się 25 maja 1964 r. w Ouro Branco w Brazylii, w Parafii prowadzonej przez Księży Orionistów. W Brazylii pełnił funkcje duszpasterskie, pracował w formacji, był sekretarzem prowincjalnym a także pracownikiem Nuncjatury Apostolskiej w Brazylii. We wrześniu 2001 r. został wezwany do Rzymu, jako oficjał w Kongregacji ds. Biskupów aż do grudnia 2007 r. kiedy to został mianowany Radcą Generalnym w naszym Zgromadzeniu. W 2010 r. powrócił do Brazylii zostając przełożonym prowincjalnym wspólnoty oriońskiej w Północnej Brazylii.

25 maja br. podczas XIV Kapituły Generalnej został wybrany ósmym następcą Ks. Orione stając na czele Zgromadzenia Zakonnego Małego Dzieła Boskiej Opatrzności – Orioniści, które aktualnie jest obecne w 32 krajach.

Więcej (zdjęcia) na: www.orione.pl