Home WiadomościZ kraju Pallotyni – Poznań: 40-to lecie Duszpasterstwa Akademickiego „Gościniec św. Wawrzyńca”

Pallotyni – Poznań: 40-to lecie Duszpasterstwa Akademickiego „Gościniec św. Wawrzyńca”

Redakcja

W niedzielę, 28 października, wspólne świętowanie 40-tych urodzin duszpasterstwa akademickiego „u Pallotynów” rozpoczęliśmy mszą świętą pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Balcerka, biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej. Msza była wyjątkowa dzięki uroczystej oprawie, licznie przybyłym studentom, a także zaproszonym gościom: rektorom poznańskich uczelni, profesorom, duszpasterzom akademickim i delegacjom studenckim z innych duszpasterstw akademickich w Poznaniu. Obecny był także przewodniczący poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk prof. Roman Słowiński oraz prof. Jacek Wysocki – rektor Uniwersytetu Medycznego, który to uniwersytet w szczególny sposób jest powierzony duszpasterskiej trosce księży pallotynów.

Po mszy świętej przenieśliśmy świętowanie do sali DA, gdzie nasi studenci przygotowali profesjonalny catering. Nie zabrakło oczywiście tortu ze świeczkami oraz odśpiewanego „sto lat”. Były także prezenty: dzięki uprzejmości naszego wydawnictwa „Pallottinum”, wydaliśmy i rozdaliśmy kalendarze na nowy rok akademicki, przygotowane przez naszych studentów i absolwentów.

Późnym wieczorem rozpoczęło się nieco mniej oficjalne świętowanie, połączone z zabawą taneczną. Ksiądz biskup na zakończenie części oficjalnej przykazał studentom, żeby pamiętali, że „świętować należy cały rok, a nie tylko dziś”. Oczywiście obiecaliśmy, że nakaz biskupa gorliwie wypełnimy.

ks. Tomasz Kalisz SAC, duszpasterz akademicki

Za: www.sac.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda