Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Ks. Vattathara Przewodniczącym Konferencji Zakonników Indii

Salezjanie: Ks. Vattathara Przewodniczącym Konferencji Zakonników Indii

Redakcja

Nowym Przewodniczącym Konferencji Zakonników Indii (CRI) został salezjanin, ks. Thomas Vattathara, inspektor Guwahati. Wybrało go około 550 przełożonych wyższych i prowincjałów z różnych zgromadzeń i zakonów, męskich i żeńskich, z terenu Indii.

W programie obrad zgromadzenia CRI, odbywającego się co trzy lata, które miały miejsce w Hyderabad od 28 października do dnia dzisiejszego, znalazły się tematy, które miały dostarczyć większego bodźca i wpłynąć na odnowę życia konsekrowanego w Indiach, oraz wybory nowego Przewodniczącego, które odbyły się wczoraj, 30 października.

“Nie liczyłem na tę nominację, ponieważ uczestniczyłem po raz pierwszy w Konferencji Zakonników na poziomie krajowym… Z jednej strony jest to zaszczyt, a z drugiej odpowiedzialność, która jednak daje mi możliwość pełnienia służby w sposób bardziej znaczący” – powiedział ks. Vattathara po wyborze.

Salezjanin, mianowany Przełożonym Inspektorii Guwahati w kwietniu, dał się wcześniej poznać, koordynując i prowadząc bezpośrednio działania mediacyjne na obszarze Kokrajhar, w północno-wschodnich Indiach,  będącym sceną zaciekłych starć pomiędzy tubylcami Bodo i właścicielami ziemskimi, imigrantami, wyznania islamskiego.

Obecnie CRI zrzesza 334 zagromadzeń i 822 przełożonych wyższych i prowincjalnych, którzy reprezentują przeszło 125 000 zakonników katolickich, księży i sióstr z Indii. Większa część szkół, szpitali, ośrodków służby społecznej i innych instytucji Kościoła katolickiego w kraju jest prowadzonych przez CRI.

Prawie 30 lat temu, inny salezjański Inspektor z Guwahati został wybrany na Krajowego Przewodniczącego CRI: mowa tu o ks. Mathai Kochuparampil, który był także biskupem Diphu.

ANS – Hyderabad

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda