Home WiadomościZ kraju Pierwsi paulini przybyli do archidiecezji poznańskiej

Pierwsi paulini przybyli do archidiecezji poznańskiej

Redakcja

Zakonnicy z Jasnej Góry podjęli zadania duszpasterskie w archidiecezji poznańskiej w parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie. „W imieniu abp. Stanisława Gądeckiego witam was i dziękuję za waszą otwartość i duchowe bogactwo, którym będziecie dzielić się z nami” – mówił podczas uroczystości powitania bp Grzegorz Balcerek.

Uroczystość rozpoczęła procesja z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej w asyście generała zakonu paulinów o. Arnolda Chrapkowskiego i ojców paulinów, z nowym proboszczem o. Dariuszem Laskowskim.

Zakonnicy przyjęli zaproszenie do prowadzenia duszpasterstwa w archidiecezji po zakończonej w styczniu peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego. Podjęli posługę w dwóch parafiach w Skórzewie – w historycznej parafii pw. św. Marcina i św. Wincentego Męczennika oraz w nowo powstałej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego.

„Kościół katolicki to wielkie bogactwo różnych duchowości. Przychodzicie nie tylko z posługą kapłańską, ale z wielkim bogactwem duchowym. Niech ono stanie się darem nie tylko dla tych parafii, ale też dla całej naszej poznańskiej archidiecezji. Mamy różne zakony i zgromadzenia, ale paulinów brakowało” – mówił bp Balcerek.

Przed paulinami stoi zadanie budowy nowego kościoła dla parafii pw. Prymasa Tysiąclecia, gdzie znajduje się tymczasowa kaplica. Abp Stanisław Gądecki erygował parafię pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie k. Poznania w 1. niedzielę Adwentu 2021 r.

ms / Skórzewo
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda